Notowania

Czarne chmury nad Sygnity. Allianz Polska chce natychmiastowego wykupu obligacji

Po wezwaniu Pioneer i Axa do wykupu przez Sygnity obligacji, z podobnym wnioskiem zgłosił się Allianz Polska w imieniu funduszy inwestycyjnych. Sygnity ma tylko dwa dni na spełnienie żądania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Po wezwaniu Pioneer i Axa do wykupu przez Sygnity obligacji, z podobnym wnioskiem zgłosił się Allianz Polska w imieniu funduszy inwestycyjnych. Sygnity ma tylko dwa dni na spełnienie żądania.

Allianz Polska wezwał Sygnity do natychmiastowego wykupu obligacji w terminie nie dłuższym niż dwa dni od daty doręczenia zawiadomienia. To konsekwencja znacznej straty jaką spółka wykazała za pierwsze półrocze roku obrotowego 2016/2017.

Fundusze Allianz TFI mają łącznie 700 obligacji serii 1/2014 wyemitowanych przez Sygnity, o łącznej wartości nominalnej 7 mln zł.

Podobny wniosek składały we wtorek Pioneer i Axa, tyle że kwota ich wniosku była mniejsza - łącznie 5,5 mln zł. Zwrotu pieniędzy żąda też Esaliens TFI.

"Zgłoszenie przez obligatariuszy do wcześniejszego wykupu obligacji w liczbie przekraczającej 2,5 proc. liczby wyemitowanych przez spółkę obligacji stanowi jeden z warunków naruszających zgody, dotyczące postanowień umów kredytowych zawartych z Deutsche Bank Polska oraz ING Bank Śląski" - napisano w komunikacie Sygnity.

Urzędy będą bardziej cyfrowe. ZUS zainwestuje w usługi elektroniczne

Sygnity chce podjąć rozmowy z obligatariuszami w zakresie warunków wykupu obligacji objętych zgłoszonymi wezwaniami.

Sygnity miało 87,96 mln zł skonsolidowanej straty netto w pierwszej połowie roku obrotowego 2016/2017, czyli od października 2016 do marca 2017. Rok wcześniej był zysk 2,93 mln zł.

Tak wielka jak na spółkę strata wzięła się z analizy skutków finansowo-księgowych oraz perspektyw realizacji kontraktów długoterminowych. Podjęto decyzję o ujęciu w sprawozdaniu finansowym skonsolidowanym jednorazowych operacji księgowych o szacowanej, łącznej wartości ok. 95,9 mln zł, które negatywnie wpłynęły wyniki. Na ww. operacje składają się w szczególności rezerwy oraz odpisy związane z realizowanymi przez spółkę kontraktami długoterminowymi.

Efektem było naruszenie zobowiązań umownych, wynikających z umów kredytowych oraz umów emisyjnych obligacji.

Sygnity to producent oprogramowania, zajmujący się tworzeniem zaawansowanych systemów informatycznych dla firm oraz świadczeniem usług IT.

Reakcją giełdy na w/w informacje był ostry spadek kursu - we wtorek o 7,7 proc. a w środę o kolejne 6,3 proc. Od końca marca kurs spadł o połowę, z poziomu ponad 7,2 zł do obecnych 3,58 zł.

Notowania Sygnity w ostatnim tygodniu

Tagi: technologie, sgn, sygnity, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-07-2017

FelsonSyfZgnity ma problem? To znów zmienią nazwę. Kiedyś ten numer już grali jako Computerland.

05-07-2017

1639nie Syg....y tylko Com...rland, a za nim banda ubekow, takie Polskie realia niestety.

06-07-2017

marcelpermanentna sanacja, karuzela prezesów, ciągłe odpisy, dno kursowe. Wierchuszka zgiarnia kasę - jak zwykle. Kto pamieta akcje za 90 zeta ? Kiedy ta … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (5)