Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sylwester 2013. Nieudana fryzura lub makijaż? Reklamuj

0
Podziel się:

Wszelkie odstępstwa od tego, na co się umawialiśmy są powodem do zwrotu całości lub części pieniędzy. Zastrzeżenia składamy jak najszybciej do wykonawcy usługi.

Sylwester 2013. Nieudana fryzura lub makijaż? Reklamuj
(iStockphoto)

Nieudany makijaż na Sylwestra, bal, sukienkę uszytą przez krawca, a nawet fryzurę sylwestrową można reklamować. Wszelkie odstępstwa od tego, na co się umawialiśmy są powodem do zwrotu całości lub części pieniędzy. Zastrzeżenia składamy jak najszybciej do wykonawcy usługi.

Jeśli na naszym balu sylwestrowym była mniejsza liczba dań niż w ofercie lub grał DJ zamiast orkiestry, którą zapewniał organizator, można to reklamować - wyjaśnia Agnieszka Majchrzak z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

- _ To organizator balu sylwestrowego odpowiada za nagłośnienie, obsługę, szatnię, w której przechowujemy płaszcze, odpowiada za posiłki, które są podawane w trakcie imprezy, za posiłki, za ich jakość. Dlatego wszystkie zastrzeżenia kierujemy do nich _ - podkreśla Agnieszka Majchrzak.

Zastrzeżeniom może podlegać również fryzura nie odpowiadająca oczekiwaniom klientki i sukienka, która nie leży dobrze. W takim wypadku wyznaczamy usługodawcy czas na poprawki.

- _ Jeżeli w danym terminie te poprawki nie zostaną naniesione, tzn. fryzura nie zostanie poprawiona, sukienka nie nabierze takiego kształtu, jaki chciałyśmy, mamy prawo odstąpić od umowy i żądać zwrotu pieniędzy, albo mamy prawo do zwrotu części pieniędzy, jeśli konsument sam będzie musiał dokonać poprawek na własny koszt _ - mówi ekspertka.

Jeżeli kupujemy bilet na bal sylwestrowy zawieramy umowę z organizatorem. To właśnie na bilecie zazwyczaj zawarte są podstawowe warunki imprezy. Należy pamiętać, że im więcej szczegółów sprecyzujemy, tym łatwiej będzie nam zgłaszać reklamacje.

Czytaj więcej w Money.pl
Nieudany Sylwester? Zobacz, jak reklamować UOKiK w specjalnym poradniku zamieszczonym na swojej stronie, przypomina o prawach tych, którzy hucznie powitają Nowy Rok.
Ten szampan to klejnot. Kosztuje fortunę Winogrona nadające się do produkcji tego trunku zbiera się raz na dekadę.
Koncerty i fajerwerki. Oto największe imprezy sylwestrowe w Polsce Największe zabawy pod chmurką kosztują kilkanaście milionów złotych. Sprawdź, co nas czeka.
Tysiące zwierząt zginie w Sylwestra Ze statystyk, na które powołuje się stowarzyszenie Empatia wynika, że ofiarą sylwestrowych wystrzałów pada co roku kilkadziesiąt tysięcy zwierząt.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)