Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
System ubezpieczeń społecznych. Szydło: Mamy zamiar rozpocząć debatę o reformie systemu

System ubezpieczeń społecznych. Szydło: Mamy zamiar rozpocząć debatę o reformie systemu

Fot. PAP/Rafał Guz

Rząd ma zamiar rozpocząć debatę i eksperckie przygotowania do założeń reformy systemu ubezpieczeń - powiedziała w piątek premier Beata Szydło.

- Mamy zamiar taką debatę i eksperckie przygotowania rozpocząć - powiedziała Szydło odpowiadając na pytanie z Twittera podczas piątkowej konferencji w Warszawie o to, czy w najbliższym czasie jest planowana reforma ubezpieczeń społecznych.

Czy Prawo i Sprawiedliwość zrealizuje obietnice wyborcze?

tak
nie

dziękujemy za oddanie głosu

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

- Najważniejsza kwestia, która dzisiaj jest też do procedowania, to jest prezydencki projekt ustawy, który podejmuje ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej dotyczący obniżenia wieku emerytalnego - mówiła premier. - Mamy pewien harmonogram działań, który chcemy wypełniać i priorytety, i na pewno wszystko to, co zakładaliśmy i prezentowaliśmy w kampanii wyborczej, będzie realizowane.

- Nie samym Trybunałem i Komisją Europejską Polacy żyją. W tej chwili minister Rafalska i jej ministerstwo pracy pracuje nad programem 500+ i innymi projektami, które dotyczą rynku pracy. Przypomnę: to m.in. podwyższenie minimalnej stawki godzinowej - mówiła Szydło.

Od czasu powołania na stanowisko rzecznika rządu Rafała Bochenka na zakończenie każdej konferencji prasowej zadaje on szefowej rządu pytanie, spośród tych, które na Twitterze przysyłają internauci.

PAP
Czytaj także
Polecane galerie
katusza
79.228.144.* 2016-01-18 10:15
Debata? a niby po co , albo jest pomysł albo go nie ma. proszę przedstawić projekt reformy to wtedy go ocenimy. I oczywiście proszę podać autora tego projektu. Co to za moda partia rządząca debatuje zamiast wprowadzać zmiany za które będzie ponosiła odpowiedzialność Chyba że nie ma pomysłu na reformę a to jest tylko ściema ta debata bo jakby nie było może trwać 4 lata. A ta banda w ubezpieczeniach dalej jest bezpieczna. Wielki wice min. Szwed specjalista od ubezpieczeń niech przedstawi projekt albo założenia do reformy ubezpieczeń. Dalej dyletanci zajmują się sprawami o których nie mają zielonego pojęcia ale muszą być na świeczniku i świecić ale co będzie jak przyjdzie wiatr ?
Fośka
77.114.22.* 2016-01-17 21:53
Pani Premier, proszę się wziąć ostro za rozbudowany ZUS. Powymieniać tych dyrektorów, kierowników inspektoratów i tych niby znających się na pracy lewaków kierowników wydziałów - szczególnie emerytalno-rentowych w inspektoratach. Wymianę proszę zacząć od wielkopolski.
Pracująca
83.21.226.* 2016-01-17 17:13
Najlepiej jednoosobowym firmą dowalac po głowie co się dzieje w tym roku Zus dla jednoosobowej działalności to ponad 1100zl mc przecież to chore żeby osoba która ma obrót 5tys zl płaciła taki zus jak firma ktora zarabia miliony mc czmu zawsze ci najmniejszi maja dostawać po tyłku grube ryby sie pasa
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Zobacz więcej komentarzy (52)