Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sytuacja na Ukrainie. Zwiększyła się imigracja na Białoruś

0
Podziel się:

Codziennie do białoruskich organów ds. obywatelstwa i migracji zwraca się osobiście, telefonicznie lub przez internet około 200 osób z Ukrainy.

Sytuacja na Ukrainie. Zwiększyła się imigracja na Białoruś
(Reporter)

Coraz więcej obywateli Ukrainy zwraca się do białoruskich wydziałów migracji o otrzymanie oficjalnego statusu na Białorusi - poinformował we wtorek przedstawiciel Departamentu ds. Obywatelstwa i Migracji białoruskiego MSW Uładzimir Marhiewicz.

_ - Od początku roku wzrosła liczba takich wniosków - powiedział Marhiewicz dziennikarzom. - Są one związane nie tylko ze statusem uchodźcy. Chodzi przede wszystkim o podjęcie pracy albo otrzymanie zezwolenia na pobyt stały _.

Jak oświadczył, w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego liczba zameldowanych obywateli Ukrainy wzrosła o 13 proc. O 40 proc. zwiększyła się liczba Ukraińców, którzy otrzymali zezwolenie na pobyt stały. Wydano też o 28 proc. więcej zezwoleń na pracę. Marhiewicz nie podał jednak liczb bezwzględnych.

Według Marhiewicza na Białoruś przyjeżdżają głownie Ukraińcy z obwodów wschodnich - ługańskiego i donieckiego, gdzie trwają walki sił rządowych z prorosyjskimi separatystami.

Codziennie do białoruskich organów ds. obywatelstwa i migracji zwraca się osobiście, telefonicznie lub przez internet około 200 osób z Ukrainy. _ Przede wszystkim radzimy im znaleźć pracę, bo są wakaty, w niektórych miejscach nawet z zakwaterowaniem _ - powiedział Marhiewicz.

W ubiegłym tygodniu dziennik _ Komsomolskaja Prawda w Biełorussii _ podał, że w obwodzie homelskim na południowym wschodzie Białorusi zgodę na podjęcie pracy otrzymało od początku roku 1000 Ukraińców. Według danych urzędu ds. obywatelstwa i migracji w obwodzie mohylewskim na wschodzie kraju zameldowano tam od 1 lutego prawie 1100 obywateli Ukrainy.

Zgodnie z danymi białoruskiego MSW z połowy miesiąca od początku roku 127 obywateli Ukrainy złożyło wniosek o nadanie statusu uchodźcy na Białorusi.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)