Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szałamacha: rząd zajmie się nową ustawą hazardową w przyszłym tygodniu

10
Podziel się:

Rada Ministrów zajmie się projektem ustawy regulującej hazard najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu - poinformował minister finansów Paweł Szałamacha. Rząd liczy, że dzięki uregulowaniu kwestii gier hazardowych uzyska ok. 1,5 mld zł dodatkowych dochodów rocznie.

Szałamacha: rząd zajmie się nową ustawą hazardową w przyszłym tygodniu
(Stefan Maszewski/REPORTER)

- W przyszłym tygodniu najprawdopodobniej Rada Ministrów zajmie się bardzo długo oczekiwanym projektem ustawy regulującej hazard. To będzie całkowita zmiana filozofii, którą zastaliśmy po naszych poprzednikach, czyli zakazania hazardu w postaci automatów. Ten zakaz był nieefektywny, nieskuteczny i przynosił negatywne konsekwencje. Zmieniamy tę filozofię: będzie to oferowane w sposób legalny przez Totalizator Sportowy - spółkę Skarbu Państwa - powiedział Szałamacha podczas konferencji prasowej.

- Z tego typu gier, a także z uregulowania sfery hazardu w internecie ze szczelnym systemem blokowania dostępu do stron internetowych za granicą, spodziewamy się 1,5 mld zł rocznie - dodał minister.

Pod koniec maja br. Ministerstwo Finansów przekazało do konsultacji resortowych projekt nowelizacji ustawy hazardowej. Jak wówczas informowano, celem ustawy jest zapewnienie jak najwyższego poziomu ochrony graczy przed negatywnymi skutkami hazardu oraz ograniczenie występowania zjawiska "szarej strefy" w środowisku gier hazardowych. Zmiany mają wejść w życie 1 stycznia 2017 r.

Projekt wprowadza m.in. regulacje dotyczące zasad blokowania stron internetowych oraz płatności wykonywanych na rzecz podmiotów nielegalnie oferujących gry hazardowe w internecie. Resort wskazywał wówczas, że prawo do oferowania gier na automatach poza kasynami gier ma zostać objęte monopolem państwa wykonywanym przez wskazany podmiot.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(10)
kbw56
7 lat temu
stare przyslowie mowi- nie graj Wojtek nie przegrasz portek.Panie Szalamach a kto zwroci pieniadze tym co przegrali.Wart o nich tez pomyslec.
Jola
7 lat temu
TEN INTERES LOBBUJE PAWEŁ SZANIAWSKI RADCA PRAWNY
polak
7 lat temu
To żadne automaty do gry, To automaty do kradzieży. One wygrywają tylko dla właścicieli :)
JKL
7 lat temu
A PO CO NAM WOGOLE HAZARD. ZLIKWIDOWAC AUTOMATY DO GRY ,
Arawka
7 lat temu
PiS to dopiero mafia , jeszcze sutenerstwem niech się zajmą w końcu też można zarobić , a dilerka? poco jakiś chłystek ma zbijać kasę kiedy może rząd-czynić nierząd , jakoś na zachodzie to wszystko funkcjonuje ,w barach, pubach, knajpkach no tak reżim Korea