Notowania

g-20
21.03.2009 15:18

Szczyt G-20 bez Polski. PiS wini Tuska

Jarosław Kaczyński nieobecność Polski w Londynie uważa za porażkę polityki zagranicznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

Prezes Prawa i SprawiedliwościJarosław Kaczyński nazwał nieobecność Polski na kwietniowym szczycie _ wielką porażką polskiej polityki zagranicznej, rząduDonalda Tuskai osobiście Donalda Tuska _.

Jarosław Kaczyński powiedział, że Polska jest klasyfikowana w pierwszej dwudziestce gospodarek światowych, i w pierwszej siódemce gospodarek Unii Europejskiej. Prezes PiS podkreślił, że argumentem za wejściem Polski w skład grupy G-20 jest fakt, że Polska jest _ najważniejszym i największym _ państwem regionu.

Spotkania przywódców czołowych gospodarek G-20 rozrasta się coraz bardziej. Zmieniło nazwę na Londyński Szczyt Gospodarczy i nie ma na liście przedstawiciela Polski.

Do listy G-20, która obejmowała dotychczas 19 najpotężniejszych gospodarczo krajów oraz reprezentanta Unii Europejskiej, dopisano Hiszpanię i Holandię oraz przywódców ponadnarodowych organizacji grupujących państwa Afryki i Azji. Według brytyjskich organizatorów spotkania, Polski nie ma nadal na liście i nic nie wskazuje, żeby miała się na niej znaleźć.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: g-20, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz