Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Szczyt ONZ jest w interesie Polski"

0
Podziel się:

- Jestem przeciwnikiem budowania atmosfery, że państwo polskie nie jest w stanie zorganizować w bezpieczny sposób międzynarodowej narady - powiedział generał Koziej.

"Szczyt ONZ jest w interesie Polski"
(Nickolaykhoroshkov/Dreamstime)

Polska jest w stanie zorganizować bezpieczną konferencję międzynarodową - powiedział Stanisław Koziej. W ten sposób szef BBN skomentował organizację w dniu święta niepodległości szczytu klimatycznego ONZ w Warszawie.

Gość radiowej Trójki dodał, że każde uroczystości budzą obawy pod względem bezpieczeństwa, jednak Polska _ niepotrzebnie podniosła panikę _ w sprawie 11 listopada i potencjalnych zamieszek.

_ - Jestem przeciwnikiem budowania atmosfery, że państwo polskie nie jest w stanie zorganizować w bezpieczny sposób międzynarodowej narady - _powiedział Koziej.

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego podkreślił również, że to w interesie Polski leży organizacja w kraju szczytu klimatycznego. Stanisław Koziej stwierdził, że dzięki temu będziemy mieli większy wpływ na jego przebieg i potencjalne decyzje. _ Musimy pilnować swoich interesów _ - podsumował.

Były wiceminister obrony narodowej odniósł się także do planowanych cięć w budżecie państwa i poszczególnych resortach. Zapewnił przy tym, że nie wpłyną one na zakupów samolotów dla VIP-ów, gdyż do takiej transakcji dojdzie najprawdopodobniej w 2015 lub 2016 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
100 mln zł na szczyt w Warszawie. Warto? Czy z organizacji szczytu klimatycznego będą korzyści czy też kolejne obciążenia dla budżetu?
To oficjalne. Na Stadionie Narodowym będzie... Na trwającym w Dausze w Katarze szczycie klimatycznym ONZ zapadła oficjalna decyzja o powierzeniu organizacji przyszłorocznego szczytu Polsce.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)