Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Mateusz Ratajczak
|

Szef łotewskiego banku centralnego zatrzymany przez śledczych. Chodzi o korupcję

0
Podziel się:

Szef łotewskiego banku centralnego został zatrzymany przez urząd antykorupcyjny. W sprawie wypowiedział się już premier kraju. - Nie ma zagrożenia dla systemu finansowego - podkreśla.

Ilmar Rimsevics został zatrzymany przez krajową agencją antykorupcyjną
Ilmar Rimsevics został zatrzymany przez krajową agencją antykorupcyjną (MARKKU ULANDER)

W niedzielę szef łotewskiego banku centralnego, Ilmars Rimsevics, został zatrzymany przez krajową agencję antykorupcyjną. Jego dom i biura zajmowane w banku zostały skontrolowane przez śledczych.

Krajowe Biuro Zapobiegania Korupcji nie podało żadnych szczegółów dotyczących śledztwa ani charakteru nalotów. O sprawie poinformował serwis BBC. O zatrzymaniu poinformowały też łotewskie media - w tym telewizja publiczna.

Pełniąc funkcję szefa łotewskiego banku centralnego, Rimsevic jest również członkiem rady zarządzającej w Europejskim Banku Centralnym.

Premier Łotwy Maris Kucinskis zdecydował, że poniedziałek zbierze się nadzwyczajne posiedzenie jego gabinetu. Jednocześnie jego kancelaria w komunikatach do mediów zapewnia, że nie ma żadnego zagrożenia dla finansów kraju.

Zobacz także: Zobacz także: Samobójstwo Leppera - nowe okoliczności

Premier kraju podkreślił, że ani on, ani inni urzędnicy nie mają powodu, by ingerować w pracę agencji antykorupcyjnej.

W sprawie wypowiedzieli się już przedstawiciele banku centralnego. Podkreślają, że nie mogą wypowiadać się na temat śledztwa. Jednocześnie podkreślają, że bank ma „politykę zerowej tolerancji w odniesieniu do korupcji i innych nielegalnych działań". Śledztwo nie miało wpływu na operacje banku i zostanie on otwarty w poniedziałek - tak jak zwykle.

W ostatnim czasie łotewskie banki wielokrotnie były pod lupą śledczych. W lipcu 2017 r. dwa banki zostały ukarane grzywną za umożliwienie swoim klientom obejścia międzynarodowych sankcji i dokonywanie płatności na rzecz Korei Północnej.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)