Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szef MFW w areszcie z zarzutem próby gwałtu. Więził pokojówkę?

0
Podziel się

Dominique Strauss-Kahn usłyszał zarzuty próby gwałtu pokojówki, przemocy seksualnej wobec niej oraz bezprawnego przetrzymywania.

Szef MFW w areszcie z zarzutem próby gwałtu. Więził pokojówkę?
(Sebastian Derungs/CC/<br/>World Economic Forum)
bEgQYpkl

Dominique Strauss-Kahn usłyszał zarzuty próby gwałtu pokojówki, przemocy seksualnej wobec niej oraz bezprawnego przetrzymywania.

aktualizacja: 11:22

Szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego został zatrzymany w Nowym Jorku tuż przed odlotem do Paryża, na około 10 minut przed startem, gdy był już na pokładzie samolotu Air France. Detektywi, którzy śledzili Strauss-Kahna i nakazali przedstawicielom władz lotniska aresztowanie go, prowadzą śledztwo w sprawie brutalnego ataku na pracownicę luksusowego hotelu Sofitel New York, w samym centrum Manhattanu, w pobliżu Times Square.

bEgQYpkn

32-letni kobieta powiedziała władzom, że weszła do apartamentu Strauss-Kahna w hotelu w sobotę około godz. 13 (18 czasu polskiego), aby posprzątać, gdyż powiedziano jej, że apartament jest pusty. Tam została przez Strauss-Kahna zaatakowana - poinformował Paul J.Browne, rzecznik prasowy nowojorskiej policji.

Według jej zeznania Strauss-Kahn wyszedł z łazienki nago, pobiegł za nią do przedpokoju i wciągnął do sypialni, gdzie zaczął napastować ją seksualnie. Odpierała jego ataki, jednak udało mu się zaciągnąć ją do łazienki, gdzie została zmuszona do seksu oralnego. Wyswobodziła się i uciekła z pokoju, a następnie opowiedziała o całym zajściu personelowi hotelowemu.

Gdy nowojorscy policjanci przybyli do hotelu, Strauss-Kahna już nie było; pozostawił tam jednak swój telefon komórkowy. - _ Wyglądało, jakby opuszczał hotel w pośpiechu _ - dodał Browne. Pokojówkę policja przewiozła do szpitala, gdyż odniosła lekkie obrażenia.

Rzecznik MFW William Murray powiedział, że Fundusz na razie nie komentuje tego wydarzenia. Strauss-Kahn miał się dziś spotkać w Berlinie z niemiecką kanclerz Angelą Merkel i rozmawiać o sytuacji finansowej Grecji, a potem dołączyć do zaplanowanego na poniedziałek i wtorek w Brukseli spotkania ministrów finansów państw UE.

bEgQYpkt

Strauss-Kahn jest nie tylko prezesem MFW, ale też prawdopodobnym kandydatem w nadchodzących wyborach prezydenckich we Francji w 2012 roku. We Francji nazywany jest od swoich inicjałów DSK. Według sondaży, byłby zdecydowanym faworytem wyborów prezydenckich, które odbędą się 22 kwietnia i 6 maja 2012 roku.

Dotychczas jednak nie ogłosił on oficjalnie, czy będzie kandydował. Jego kadencja w MFW upływa w 2012 roku, gdyby więc wystartował w tegorocznych socjalistycznych prawyborach musiałby przedterminowo odejść ze swojego obecnego stanowiska.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/52/t85044.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sarkozy;ma;najnizsze;poparcie;w;historii,87,0,824919.html) Sarkozy ma najniższe poparcie w historii
We Francji DSK został ostatnio skrytykowany za kosztowny styl życia po tym, jak media pokazały go wsiadającego do luksusowego porsche. Fala zarzutów pod adresem popularnego polityka została skomentowana w telewizji i w tygodniku _ L'Express _ przez jego zwolenników jako element brutalnej kampanii oszczerstw, jaką rozpętać miało środowisko Sarkozy'ego, dla którego Strauss-Kahn jest szczególnie niebezpiecznym rywalem w nadchodzących wyborach. Wczoraj _ L'Express _ napisał na swych stronach internetowych, że zdaniem bliskiego prezesowi MFW Jean-Marie Le Guena, ataki na DSK _ pochodzą wprost z otoczenia _ prezydenta i są _ zorkiestrowane przez Pałac Elizejski _.

Z kolei New York Times przypomina, że zabiegi Sarkozy'ego w 2007 roku o to, by DSK otrzymał funkcję prezesa MFW były interpretowane, jako manewr polityczny mający na celu usunięcie wpływowego politycznego przeciwnika z centrum francuskiej sceny politycznej.

bEgQYpku
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/92/t74588.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/mfw;uwierzyl;w;plan;jacka;rostowskiego,220,0,828124.html) MFW uwierzył w plan Jacka Rostowskiego Spodziewa się, że działania zaproponowane przez resort finansów pozwolą obniżyć deficyt finansów publicznych do 3,6 proc. PKB w 2012 roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/43/t46379.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/koehler;reforma;mfw;absolutnie;konieczna,213,0,826069.html) Koehler: Reforma MFW absolutnie konieczna Były prezydent Niemiec powiedział, że obecnie MFW nie gwarantuje przestrzegania dyscypliny finansowej, a chroniczne zadłużanie się państw będzie prowokowało kolejne kryzysy w skali globalnej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/152/t90008.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rumunia;porozumiala;sie;z;ue;i;mfw,109,0,825965.html) Rumunia porozumiała się z UE i MFW Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Komisja Europejska porozumiały się z prawicowym rządem Rumunii w sprawie programu prywatyzacji.
bEgQYpkO
wiadomości
waluty
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)