Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szef MON zapowiada szybszy zakup dronów

0
Podziel się:

Szef MON przyznaje, że chciałby przyspieszyć zakup ponad 80 dronów dla polskiej armii.

Szef MON zapowiada szybszy zakup dronów
(Bartosz Krupa/East News)
bFfjMmFx

Tomasz Siemoniak mówił, że jest za tym, jeśli taka możliwość będzie zgodna z procedurami.

Minister w radiowej Jedynce zaznaczył, że sytuacja na wschodzie nie zmienia naszej strategii modernizacji wojska. _ - Pracujemy intensywnie i terminy, które także przed kryzysem mieliśmy założone, były terminami bardzo szybkimi _ - powiedział minister.

Tomasz Siemoniak dodał, że w trakcie dzisiejszej, dorocznej odprawy z kadrą dowódczą poruszona będzie sytuacja na wschodzie. W odprawie weźmie udział prezydent i premier. _ To są kwestie, które bardzo mocno dotykają bezpieczeństwa państwa i trudno, żeby o tym dzisiaj w takim gronie nie rozmawiać. _ - dodał minister.

bFfjMmFz

Na spotkaniu kadry kierowniczej MON i Sił Zbrojnych zostaną podsumowane działania wojska w roku ubiegłym i wskazane najważniejsze zadania na rok obecny. Zostaną też wyróżnione najlepsze oddziały i instytucje wojskowe. Odprawa rozpocznie się o 10.00.

Czytaj więcej w Money.pl
Tarcza antyrakietowa. Nie trzeba przyspieszać Szef MON nie widzi potrzeby przyspieszania prac nad budową amerykańskiego systemu antyrakietowego w Polsce.
Polska się zbroi. Wymieniamy sprzęt W Wojskowych Zakładach Motoryzacyjnych w Poznaniu powstanie centrum silników wojskowych, które zajmie się produkcją i pełnym serwisowaniem całej palety napędów dla pojazdów wykorzystywanych przez siły zbrojne.
Takiego połączenia w Polsce jeszcze nie było By proces tworzenia nowej agencji mógł się rozpocząć 1 stycznia przyszłego roku, konieczne są zmiany w ustawach.
bFfjMmGa
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)