Notowania

nato
25.06.2007 11:00

Szef NATO zaprasza Rosjan do Polski

Sekretarz generalny NATO: Wyślijcie do Polski swoich ekspertów i zobaczcie, że rakiety nie są przeciwko wam.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Sekretarz generalny NATO Jaap de Hoop Scheffer do Rosji: Wyślijcie do Polski specjalistów, aby przekonali się, że planowana tam amerykańska tarcza antyrakietowa nie jest wymierzone przeciwko wam. *

Swą propozycję Scheffer złożył w czasie dzisiejszej rozmowy z przewodniczącym Rady Federacji Siergiejem Mironowem. Wypowiedź transmitowało radio "Echo Moskwy".

Mironow zauważył, że mająca znaleźć się w Czechach stacja radarowa pozwoli kontrolować całe terytorium rosyjskie, a 10 rakiet przechwytujących można przekierować w stronę Rosji.

"A to już jest hipotetyczne zagrożenie - podkreślił przewodniczący Rady Federacji. I my zadajemy sobie pytanie: jest wymierzone przeciw komu?".

"Jak rozumiem, kiedyś, na jakimś etapie, te rakiety w Polsce zostaną użyte w innych celach. Moja odpowiedź brzmi: przyjedźcie i popatrzcie na te rakiety" - odpowiedział Scheffer.

Amerykanie chcą zainstalować radar w Czechach, a wyrzutnie pocisków przechwytujących w Polsce. Prowadzą już z Pragą i Warszawą negocjacje w tej sprawie.

Tarcza ma chronić m.in. USA przed pociskami wystrzelonymi z krajów nieprzewidywalnych, takich jak Iran czy Korea Północna.

Tagi: nato, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz