Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Szef Państwa Islamskiego wzywa do dżihadu podczas ramadanu

0
Podziel się:

To jego pierwsze oświadczenie od ogłoszenia w niedzielę kalifatu na terenach zajętych w Syrii i Iraku.

Szef Państwa Islamskiego wzywa do dżihadu podczas ramadanu
(Polaris/East News)

Abu Bakr al-Bagdadi wezwał dziś w nagraniu audio do dżihadu podczas świętego dla muzułmanów miesiąca, ramadanu. To jego pierwsze oświadczenie od ogłoszenia w niedzielę kalifatu na terenach zajętych w Syrii i Iraku.

_ Nie ma lepszego wysiłku w tym błogosławionym miesiącu lub jakimkolwiek innym niż dżihad na ścieżce Boga, więc zaakceptujcie tę zmianę i brońcie religii Allaha poprzez dżihad _ - powiedział Bagdadi w 19-minutowym nagraniu opublikowanym w internecie.

Jego dżihadystyczne ugrupowanie Islamskie Państwo Iraku i Lewantu (ISIL) ogłosiło w niedzielę utworzenie kalifatu i zmianę nazwy na Państwo Islamskie.

Bagdadi wezwał muzułmanów, aby przybywali do Iraku i Syrii i pomogli w budowaniu Państwa Islamskiego: _ Muzułmanie, śpieszcie do waszego państwa. Tak, to jest wasze państwo _.

Bagdadi specjalny apel wystosował do nauczycieli, sędziów, lekarzy, inżynierów oraz ludzi z kompetencjami wojskowymi i administracyjnymi - podaje agencja Associated Press.

Zapowiedział zemstę za krzywdy, których - jak twierdzi - doznali muzułmanie. Wezwał islamskich bojowników do ich pomszczenia.

Ogłaszając utworzenie kalifatu, walczący w Iraku i Syrii ISIL ogłosił, również w nagraniu audio, że desygnuje Bagdadiego na _ kalifa _, a więc _ przywódcę muzułmanów wszędzie na świecie _.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)