Notowania

ustawa deregulacyjna
22.04.2011 08:57

Szejnfeld chwali ustawę: wyraz zaufania

Przewodniczący sejmowej komisji Przyjazne Państwo Adam Szejnfeld z PO uważa, że ustawa deregulacyjna jest wyrazem zaufania państwa do obywateli.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mg.gov.pl)

*Przewodniczący sejmowej komisji _ Przyjazne Państwo _ Adam Szejnfeld z PO uważa, że ustawa deregulacyjna jest wyrazem zaufania państwa do obywateli. *

Ustawa, którą prezydent podpisał dwa dni, między innymi zastępuje szereg zaświadczeń, odpisów i wypisów oświadczeniami. Zwiększa też możliwości przekształcania form działalności gospodarczej.

Adam Szejnfeld powiedział w _ Sygnałach Dnia _ w Polskim Radiu, że ustawa wprowadza zmiany istotne dla wszystkich obywateli. To m.in. możliwość przekształcania jednoosobowej działalności w spółki prawa handlowego i zmniejszenie liczby zezwoleń i koncesji.

POSŁUCHAJ ADAMA SZEJNFELDA:

Ustawa wprowadza też takie rozwiązanie, że administracja nie będzie żądać od obywateli dokumentów, które urzędnicy mogą sami pozyskać z innych urzędów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/13/t132621.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/prawo/artykul/zbedna;biurokracja;kosztuje;37;mld;zl;pawlak;to;zmieni,75,0,776779.html) Zbędna biurokracja kosztuje 37 mld zł. Pawlak to zmieni? Na pierwszy ogień idzie 100 najbardziej kosztownych i bezsensownych obowiązków nakładanych na firmy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/t74619.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/koniec;urzedowej;udreki;dzis;decyzja;sejmu,114,0,736882.html) Koniec urzędowej udręki? Dziś decyzja Sejmu Poseł Adam Szejnfeld przekonuje, że zmieni się sposób działania państwa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t91696.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rybinski;rzad;zrobil;krok;w;dobra;strone,19,0,815891.html) Rybiński: Rząd zrobił krok w dobrą stronę Ustawa deregulacyjna między innymi zastępuje szereg zaświadczeń, odpisów i wypisów oświadczeniami.
Tagi: ustawa deregulacyjna, biurokracja, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz