Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sześciolatki w szkole. Jest decyzja

0
Podziel się:

Premier uważa, że robi wszystko dla dobra naszych dzieci i uspokaja rodziców.

Sześciolatki w szkole. Jest decyzja
(Grzegorz Rogiński/KPRM)

Premier uważa, że to dla dobra naszych dzieci. Donald Tusk podtrzymuje, że najnowszy pomysł na obniżenie wieku szkolnego to podział dzieci z rocznika 2008 na dwie połowy. Te z pierwszego półrocza pójdą do szkoły od września 2014. Rok później już wszystkie dzieci.

Tusk zapewnia, że nowe propozycje rządu nie dopuszczą do sytuacji, że w jednej klasie znajdą się dzieci, między którymi może być prawie dwa lata różnicy. - _ Zarówno klasy będą grupowane tak, aby te młodsze dzieci były w jednej klasie, a starsze w drugiej. Przyjmować będziemy sześciolatków w tym okresie przejściowym w zależności od tego, w jakim półroczu się urodziły _- zapewnia premier.

Minister Edukacji Krystyna Szumilas dodała, że rodzice z drugiego półrocza 2008 roku będą mieli wybór. To znaczy, że będą mogli posłać swoje 6-letnie dziecko do szkoły od 1 września 2014 roku.

Jednocześnie szefowa MEN zapowiedziała, że klasy nie będą mogły liczyć więcej niż 25 uczniów. -_ To ograniczenie będzie stopniowo przechodziło do starszych klas, to znaczy od 1 września 2014 roku nie większe niż 25 osobowe klasy będą w klasach pierwszych, w następnym roku już w pierwszych i drugich, tak, aby nauczanie wczesnoszkolne odbywało się właśnie w takich bardziej sprzyjających dzieciom warunkach _- tłumaczy Krystyna Szumilas.

Ministerstwo uruchomiło infolinię dla rodziców. Tam mogą dopytać o szczegóły reformy lub zgłosić szkołę, która ich zdaniem nie jest gotowa do przyjęcia młodszych dzieci. Wystarczy zadzwonić pod warszawski numer telefonu 22 3474700. Dodatkowo uruchomiony został portal www.6latki.men.gov.pl gdzie można znaleźć informacje na temat reformy.

Tymczasem jutro Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców ma przynieść prawie milion podpisów w sprawie zwołania referendum edukacyjnego. Jedno z pytań miałoby dotyczyć tego, czy Polacy popierają reformę obniżającą wiek szkolny. Zdaniem Stowarzyszenia, zmiany zaproponowane przez rząd są fatalnie przygotowane i negatywnie wpływają one na jakość polskiej edukacji.

Czytaj więcej w Money.pl
Religia na maturze? Minister ujawnia Krystyna Szumilas powiedziała, że rozmawiała z biskupami także o edukacji seksualnej w szkołach.
Dzieci nie mają opieki, bo samorządy... _ Brak dla tysięcy dzieci miejsc w świetlicach szkolnych to dla wielu rodziców kluczowy argument za pozostawieniem dzieci 6-letnich w edukacji przedszkolnej. _
Sześciolatki w szkole? Super! Bez obaw pośle swoją sześcioletnią córkę do szkoły, bo mała sama się rwie. Jagna Marczułajtis uważa, że protesty rodziców przeciw szybszemu wysyłaniu dzieci do podstawówek są spóźnione.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)