Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szpital ma zapłacić ogromny podatek. Przez dwa lata nie płacił w terminie składek

14
Podziel się:

Na krakowski szpital został nałożony podatek w wysokości 800 tys. złotych od rzekomych dochodów Jego uregulowania domaga się Izba Administracji Skarbowej. Dyrektor szpitala im. Żeromskiego w Krakowie nie zgadza się z tą decyzją- dowiaduje się Radio ZET.

Krakowski Szpital pod lupą Izby Administracji Skarbowej
Krakowski Szpital pod lupą Izby Administracji Skarbowej
bEKFsezV

Na krakowski szpital został nałożony podatek 800 tys. zł od rzekomych dochodów. Dyrektor szpitala nie zgadza się z tą decyzją - dowiaduje się Radio ZET.

- Szpital im. Żeromskiego przez dwa lata nie płacił w terminie składek na PFRON, a fiskus uznał, że zwłoka to był zysk placówki i trzeba go opodatkować - mówi Radiu ZET zbulwersowany dyrektor szpitala dr Jerzy Friediger.

Zobacz także: Paski pielęgniarek. Ile naprawdę zarabiają?
bEKFsezX

Dyrektor placówki zaskarżył decyzje urzędników fiskusa do sądu i będzie walczył o wyjaśnienie tej sytuacji. 800 tys. zł. jest dla szpitala ogromną kwotą, której nie chce uregulować. Krakowska Izba Administracji Skarbowej nie komentuje sprawy tłumacząc się tajemnicą skarbową.

bEKFseAy
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(14)
ADAM
4 lata temu
STOP BANDYCTWU ! SZPITAL TEN I INNE MAJĄ NIEUREGULOWANE PODATKI TO SIĘ ROBI WIELKĄ AFERĘ TAK ? POPATRZCIE LUDZIE Z INNEJ STRONY : KAŻDEGO ROKU PAŃSTWO PAKUJE MILIARDY TAK TAK MILIARDY ZŁOTYCH W GÓRNICTWO, DEPUTATY WĘGLOWE ITD. A MARNYCH 800 TYSIĘCY NIE MA DLA SZPITALA !!! TO JEST PATOLOGIA !!!
KAŚKA
4 lata temu
PIS-owcy dalej wierzycie w większe wpływy z podatków? !!!
Józuś
4 lata temu
oto do czego prowadzą rządy pisu !!!
bEKFseAz
jaga
4 lata temu
Władza jak u Orwella w "Folwarku Zwierzęcym" i nie ma do kogo się poskarżyć, jeżeli szef urzędu to "dobra zmiana".
jaga
4 lata temu
Tajemnica skarbowa dla podatnika. Coś o tym wiem. Zbydlęcenie aparatu przymusu totalne.