Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szpitale przetrzymują dzieci. Bo im się opłaca

17
Podziel się

NFZ płaci za leczenie dziecka pełną stawkę, jeśli hospitalizacja trwa co najmniej trzy doby. By więcej zarobić, placówki wydłużają pobyt dzieci.

Szpitalom nie opłaca się wypisywać dzieci do domu przed upływem 72 godzin
Szpitalom nie opłaca się wypisywać dzieci do domu przed upływem 72 godzin (Graf/APP/REPORTER)
bDJGnThN

Jak przypomina czwartkowa "Gazeta Wyborcza", pod koniec 2017 r. NFZ zmienił zasady wypłacania szpitalom 100 proc. stawki za hospitalizację najmłodszych. Wcześniej pełna kwota należała się po dwóch pełnych dobach, ale uznano, że lepiej będzie płacić po trzech. Krótszy pobyt w szpitalu to dla placówki jedynie 65 proc. stawki.

To oznacza, że np. za leczenie dziecka z zakażeniem układu moczowego szpital dostanie 1687 zł. Jednak, jeśli dziecko zostanie wypisane przed upływem 3 dób, NFZ wypłaci placówce ok. 500 zł mniej. Kwoty za hospitalizację różnią się w zależności od przyczyny pobytu w szpitalu.

bDJGnThP

I - jak wskazuje "Wyborcza" - dochodzi do absurdalnych sytuacji - szpitale przetrzymują dzieci, a koszty i kolejki rosną.

Zobacz także: Sieć szpitali staje się faktem. Co to oznacza dla pacjentów?
bDJGnTiq
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(17)
Damian
3 lata temu
Narodowy Fundusz Zlodzieja
czarny
3 lata temu
Jak można nakładać limity na choroby - koniec z tymi limitami, numerkami, sprzęt przez to stoi i nie pracuje albo na siłe trzyma się pacjentów dłużej- skończcie z tymi limitami na chorych ludzi !!!!!
Romero
3 lata temu
W naszym kraju nie da się tego rozwiązać. Tysiące ludzi zatrudnionych w ministerstwie, NFZ nie mogą poradzić sobie. Za co im płacą. Co uchwalą to bubel.
bDJGnTir
felek
3 lata temu
Znamy znamy te praktyki. Planowe hospitalizacje rozpoczynające się w piątek. Wyjście w poniedziałek rano. Hospitalizacje, żeby wykonać badanie, która można zrobić ambulatoryjnie. Sprawozdawanie NFZ procedur droższych niż rzeczywiście wykonano i takie tam praktyki.
Tyrtyu
3 lata temu
Pojechalam z dzieckiem z bolem robilibadania 4 dni gdy mozna je zrobic w jeden dzien a rodzice musza brac wolne dziecko zdrowe siedzialo bez poyrzeby i nie chcieli nas wypuscic wcześniej paranoja na oddzialach dzieciecych
...
Następna strona