Notowania

hiszpania
03.02.2014 20:05

Sztorm w Hiszpanii zniszczył największą wystawę wielkich kałamarnic

Jeden z zaginionych okazów miał prawie 14 metrów długości. Straty wyceniono na 2 miliony euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Brocken Inaglory/CC BY-SA 3.0/wikimedia)

Ogromne fale dochodzące do 10 metrów wysokości zniszczyły w niedzielę największą ekspozycję kałamarnic wielkich - podał w dziś szef Centrum Kałamarnic Olbrzymich w hiszpańskiej miejscowości Luarca nad Zatoką Biskajską.

Burza całkowicie zniszczyła parter i pierwsze piętro budynku - powiedział szef Centrum, Luis Laria._ - Zniknęły cztery najbardziej charakterystyczne kałamarnice _ z 14 znajdujących się w Centrum, które jest największą na świecie wystawą poświęconą kałamarnicom wielkim - dodał Laria.

Jeden z zaginionych okazów miał prawie 14 metrów długości._ - Wystawę stałą można odbudować, ale uszkodzona została infrastruktura naszego muzeum _ - powiedział szef Centrum. Straty ocenił na 2 mln euro.

Centrum w Luarca zajmuje się wyłącznie badaniami gatunku kałamarnicy Architeuthis dux, którą opisał Jules Verne w _ Dwudziestu tysiącach mil podwodnej żeglugi _.

_ - Mówimy nie tylko o stratach materialnych, ale również emocjonalnych, ponieważ chodzi o 20 lat pracy _ - dodał Laria.

Ponad 10-metrowe fale szalejące w niedzielę u północnych wybrzeży Hiszpanii spowodowały liczne szkody. Dziś służby ratunkowe nadal szukały ciała nastolatka porwanego przez fale w Galicii. W Kraju Basków strumienie wody morskiej wdarły się na ulice turystycznej miejscowości San Sebastian.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: hiszpania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz