Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szwajcarzy nie zakręcą kurka z pomocą

0
Podziel się:

Polska nadal będzie mogła korzystać z bezzwrotnej pomocy zagranicznej przyznanej przez Szwajcarię 10 nowym państwom członkowskim Unii Europejskiej.

Szwajcarzy nie zakręcą kurka z pomocą
(prezydent.pl/GFDL)

Prezydent Szwajcarii deklaruje, że Polska nadal będzie mogła korzystać z bezzwrotnej pomocy zagranicznej przyznanej przez Szwajcarię 10 nowym państwom członkowskim Unii Europejskiej.

Micheline Calmy-Rey rozpoczęła przed południem oficjalną wizytę w w Warszawie. Po spotkaniu z prezydentem Bronisławem Komorowski prezydent Szwajcarii przypominała, że z funduszu w wysokości ponad miliarda franków najbardziej korzystają Polacy.

_ - Polska z tego funduszu wykorzysta 500 milionów franków szwajcarskich. Chcę uspokoić prezydenta Komorowskiego, że ten wysiłek ze strony Szwajcarii będzie kontynuowany, gdyż uruchomienie tego funduszu było wolą Szwajcarów. Ja tak naprawdę wykonuję tylko polecenie moich obywateli _ - deklarowała prezydent Szwajcarii.

Według założeń, Szwajcarsko-Polski Program Współpracy ma na celu zmniejszanie różnic społeczno-gospodarczych istniejących pomiędzy Polską a wyżej rozwiniętymi gospodarczo państwami UE, jak również między poszczególnymi regionami Polski. Micheline Calmy-Rey powiedziała, że w kwestiach ekonomicznych dla Szwajcarii Polska jest równie ważnym partnerem jak Rosja.

Komorowski zwracał uwagę, że w ostatnich latach współpraca gospodarcza między oboma krajami silnie się rozwijała. _ - W ostatnim roku wymiana handlowa wzrosła o ponad 22 proc. To świadczy nie tylko o dużej dynamice wzrostu, ale też o możliwości jeszcze głębszej współpracy korzystnej dla obu stron _ - powiedział prezydent.

Komorowski wyraził również nadzieję, że fundusz związany z Szwajcarsko-Polskim Programem Współpracy będzie kontynuowany.

Czytaj w Money.pl

wiadomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)