Notowania

bogacz
19.07.2008 07:45

Szybko przybywa nam milionerów

Jest ich w Polsce już 12 tysięcy. To o połowę więcej niż dwa lata temu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Mamy już 12 tysięcy milionerów. Tak wynika z szacunków opartych na danych urzędów skarbowych.

Jak donosi _ Rzeczpospolita _ właśnie tyle osób w ubiegłym roku miało zarobki wyższe niż milion złotych. - _ To o połowę więcej niż dwa lata temu _ **- podkreśla dziennik.

Zgodnie z danymi gazety najwięcej milionerów jest w województwie mazowieckim (około pięćdziesięciu na 100 tysięcy mieszkańców), a najmniej w mało uprzemysłowionych województwach takich jak lubuskie, podkarpacie i świętokrzyskie.

_ Rzeczpospolita _ zaznacza, że w tych regionach liczba milionerów rośnie najszybciej. Na przykład w Tarnowie w 2007 roku licza zarabiających ponad milion złotych wzrosła o 110 procent, w Nowym Sączu - o 87 procent przy średniej krajowej 45 procent.

Według ekonomistów, źródeł bogactwa jest kilka. Wysokie dochody były możliwe przede wszystkim dzięki trwającej prawie do końca roku hossie na giełdzie. Ważne były też szybko rosnące pensje oraz inwestycje w małe firmy.

* **ZOBACZ TAKŻE: **
* [ Najbogatsi z niewykształconych ]( http://manager.money.pl/news/artykul/najbogatsi;z;niewyksztalconych,118,0,298614.html )
* [ Michał Sołowow najbogatszy ]( http://manager.money.pl/artykul/michal;solowow;najbogatszym;polakiem,251,0,247803.html )
* [ Kim jest nowy prezes KGHM? ]( http://manager.money.pl/ludzie/portrety/artykul/kim;jest;nowy;prezes;kghm,10,0,336906.html )
* [ Maciej Popowicz, twórca portalu Nasza-klasa.pl ]( http://manager.money.pl/ludzie/portrety/artykul/maciej;popowicz;tworca;portalu;nasza-klasa;pl,13,0,266253.html )
* **[ Piotr Misztal - poseł biznesmen ]( http://manager.money.pl/ludzie/wywiady/artykul/piotr;misztal;posel;i;biznesmen,253,0,161789.html ) **
Tagi: bogacz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz