Notowania

gaz łupkowy w polsce
20.06.2011 07:36

Szykujemy rurociąg pod gaz łupkowy

Koszt jego budowy Gaz-System szacuje na 4 - 5 miliardów złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GAZ-SYSTEM S.A.)

Gaz-System szykuje plan rozbudowy infrastruktury gazowej. Powstanie tysiąc kilometrów rurociągów, którymi popłynie gaz łupkowy.

Nikt nie obliczył dokładnie, jakie będą koszty wydobywania u nas gazu łupkowego i czy będą to opłacalne. Ale spółka Gaz-System, która odpowiada za niemal całą infrastrukturę przesyłu gazu w Polsce oraz budowę portu LNG w Świnoujściu, woli być przygotowana na każdą ewentualność - dowiedział się _ Dziennik Gazeta Prawna _. Koszt inwestycji to 5 miliardow złotych.

Gazeta dotarła do koncepcji rozbudowy sieci gazowej o tysiąc kilometrów rurociągu, którym w przyszłości miałyby popłynąć łupki. Nowe nitki mają powstać głównie w pasie od Trójmiasta aż do województw lubelskiego i podkarpackiego. Koszty ich budowy Gaz-System szacuje na 4 - 5 miliardów złotych. Ale jednocześnie przyznaje, że jest to wariant maksymalny.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/226/t135906.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gaz;lupkowy;zmienia;zasady;gry;w;europie,171,0,849067.html) Gaz łupkowy zmienia zasady gry w Europie Eksperci: Mimo że nie jest jeszcze wydobywany na szeroką skalę poza Stanami Zjednoczonymi, już spowodował rewolucję.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t84873.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/gaz;lupkowy;poplynie;gdy;peknie;monopol,109,0,841069.html) Gaz łupkowy popłynie gdy pęknie monopol Amerykanie chcą być pewni, że narodowy potentat na rynku gazu PGNiG straci uprzywilejowaną pozycję.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/226/t135906.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polska;na;gazie;mamy;go;na;300;lat,239,0,807919.html) Polska na gazie. Mamy go na 300 lat Amerykanie szacują, że mamy 5,3 bln metrów sześciennych, możliwego do eksploatacji gazu łupkowego.
Tagi: gaz łupkowy w polsce, gaz, polska, wydobycie, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz