Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Anna Frankowska
|

Szyszko: przepisy dot. wycinki drzew na posesjach - bardzo dobre

28
Podziel się:

Przepisy dotyczące wycinki drzew na prywatnych posesjach to projekt bardzo dobry z punktu widzenia prawa własności, bo każdy ma prawo robić ze swoją działką, co chce - powiedział w poniedziałek minister środowiska Jan Szyszko.

Szyszko: przepisy dot. wycinki drzew na posesjach - bardzo dobre
(PAP/Artur Reszko)

Przepisy dotyczące wycinki drzew na prywatnych posesjach to projekt bardzo dobry z punktu widzenia prawa własności, bo każdy ma prawo robić ze swoją działką, co chce - powiedział środowiska Jan Szyszko.Wcześniej prezes PiS skrytykował nowe przepisy i zapowiedział ich zmianę.

Szef resortu środowiska Jan Szyszko, pytany wieczorem w TVP Info o to, że prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zadeklarował w poniedziałek, iż przepisy dotyczące wycinki drzew na prywatnych posesjach muszą zostać zmienione, odpowiedział dziennikarzowi: "To jest informacja, którą pan posiada".

"Ja myślę, że pan premier Kaczyński jest na pewno człowiekiem, który dokładnie rozważa wszelkiego rodzaju ustawy i na pewno rozważa tak, aby ustawy były sprawiedliwe, dobre (...) i równocześnie nie budziły jakichkolwiek wątpliwości również i korupcyjnych" - mówił.

Dodał, że trzeba szanować prawo własności. "Mam prawo zagospodarować sobie mój ogród, żeby drzewo pasowało do architektury krajobrazu, który ja sobie (...) stworzyłem" - zaznaczył.

Jak mówił, "to projekt poselski, który niezwykle popiera i popierał".

W poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z warszawskimi i podwarszawskimi strukturami swojej partii i - według uczestników spotkania, z którymi rozmawiała PAP - ostro skrytykował Ministerstwo Środowiska za przepisy dot. wycinki drzew na prywatnych posesjach.

"Prezes powiedział, że jest przeciw tym rozwiązaniom i będzie ich zmiana. Stwierdził, że widać w tym prawie lobbing" - poinformował PAP warszawski polityk partii.

Od pierwszego stycznia obowiązują zliberalizowane przepisy dot. wycinki drzew na prywatnych posesjach. Zgodnie z nimi właściciel nieruchomości może bez zezwolenia wyciąć drzewo na swojej działce. Projekt ustawy, który umożliwił te zmiany, został złożony w Sejmie przez grupę posłów PiS.

kraj
prawo
ekologia
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(28)
Wiesław
7 lat temu
Panie MINISTRZE b. dobry pomysł z wycinką drzew. Popieram w 100%. Proszę nie ulegać naciskom. Teraz co niektórzy na wyrost wycinają bo przepis możecie zmienić . Gdyby miał być stabilny wiele drzew rosłoby do dzisiaj. Ja osobiście pragnę mieć własny mały zagajniczek z różnymi drzewami. Chciałbym nasadzić je i cieszyć oko, ale mam obawy co będzie jak zmienicie przepis . Z radości może być problem. Mogę chcieć niepasujące wyciąć i posadzić znowu nowe itd. itd. Stabilność uchroni POLSKIE Drzewa od wycinki. Pozdrawiam Pana serdecznie i nie poddawaj się Pan.
Darek
7 lat temu
Po wyrazie twarzy widać, że temu człowiekowi korniki wyżarły resztki próchnicy, którą ma zamiast mózgu i dlatego mści się na drzewach !!!!!!!!!!!!!!!
Stanisław
7 lat temu
Dodam że jest odwrotnie niż straszą pseudoekolodzy i nawiedzeni dziennikarze przedtem ludzie bali się coś posadzić bo bali się co będzie potem jak zechcą coś zmienić w otoczeniu i trzymali " gołe" działki. Gdyby mieli pewność że nic im nie grozi sadzili by śmiało nie niszczyli by samosiejek , nieraz przez wiele lat do momentu budowy produkowany był by tlen. Wiem z autopsji ile stresu przeżywaliśmy sadząc 30 lat temu świerki czy nie za blisko domu,czy płotu co będzie jak urosną czy będzie za gęsto. Na pewno posadzili byśmy więcej gdyby przepisy były dzisiejsze.
tos
7 lat temu
Panie Szyszko takiej wycinki drzew i lasów przez siedemdziesiąt lat nie widziałem.Mój tata,brat ojca i dziadek byli leśnikami i wychowywałem się w lesie i wiem co znaczy las,a dzisiaj wycina się na potęgę nie tylko las,ale też drzewa i parki w miastach.Chyba takim działaniem poprawimy powietrze w miastach?
aro
7 lat temu
najlepsze jest to że ci tak zwani obrońcy przyrody i demokraci nie posiadają w większości nieruchomości, jakim prawem chcą decydować o czyjejś własności, własność jest chroniona konstytucyjnie, dość komuny i wtrącania się państwa właścicielom nieruchomości, jak komuś brakuje drzew to niech sobie kupi działkę i posadzi na niej drzewa
...
Następna strona