Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

T-Mobile Polska przejmie T-Systems do końca sierpnia. Operator poszukuje nowych przychodów

0
Podziel się:

Firma liczy, że w segmencie ICT zdobędzie dodatkowe przychody.

T-Mobile Polska przejmie T-Systems do końca sierpnia. Operator poszukuje nowych przychodów
(Insider Monkey/Flickr/CC BY-ND 2.0)
bEslVZSJ

- T-Mobile Polska wchłonie T-Systems do końca sierpnia, poinformował prezes T-Mobile Polska Andreas Maierhofer.

Firma liczy, że dzięki temu zdobędzie dodatkowe przychody w segmencie teleinfomratyki. Upatruje ich w rozwiązaniach smart city a także takich usługach jak kolokacja, czy rozwiązania chmurowe.

Według słów prezesa operator nie wyklucza w przyszłości dalszego rozwoju przez przejęcia w tym segmencie. T-Systems to jeden z czołowych integratorów usług teleinformatycznych.

bEslVZSL

Usługi sieci T-Mobile i Heyah dostępne są na blisko 100 proc. powierzchni Polski. Pierwszym współzałożycielem, a obecnie jedynym właścicielem T-Mobile Polska jest grupa Deutsche Telekom, do której należą m.in. T-Mobile i T-Systems.

#

We wtorek Komisja Nadzoru Finansowego po ponad dwóch latach usunęła T-Mobile Polska z listy ostrzeżeń publicznych. Czołowy operator telefonii komórkowej w naszym kraju trafił na nią za - jak wskazywała wówczas KNF - oferowanie usług ubezpieczeniowych bez stosownego zezwolenia.

Wskazywanych nieprawidłowości nie potwierdziła Prokuratura Rejonowa Warszawa - Mokotów, która umorzyła w tej sprawie postępowanie. W efekcie KNF musiała spółkę wykreślić z "czarnej listy".

bEslVZSR

Trafiają na nią podmioty, co do których KNF składa do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. W tej chwili jest blisko 170 takich firm.

KNF przy okazji wpisywania T-Mobile na "czarną listę" podkreślała, że zawiadomienie do prokuratury i wpis na listę ostrzeżeń nie dotyczą głównej działalności biznesowej firmy, a jedynie dodatkowej oferty "Bezpieczne Urządzenie".

bEslVZTm
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)