Notowania

Rydzyk otrzymał ziemię zgodnie z prawem? CBA zbadało sprawę

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego wzięli pod lupę Mikołaja Bogdanowicza, wojewodę kujawsko-pomorskiego. Chodziło o ustalenie ewentualnych nieprawidłowości przy przekazaniu na bardzo atrakcyjnych warunkach zakonowi redemptorystów gruntów w Toruniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS/STANISLAW KOWALCZUK)
Ojciec Tadeusz Rydzyk, w ocenie CBA, otrzymał grunty zgodnie z prawem

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego wzięli pod lupę decyzję Mikołaja Bogdanowicza, wojewody kujawsko-pomorskiego. Polityk przekazał ziemię zakonowi redemptorystów.

W sprawie chodziło o bardzo atrakcyjne działki należące do Skarbu Państwa. Jak informuje Onet, śledczym z CBA do ustalenia braku nadużyć wystarczyła weryfikacja treści dokumentów na ten temat.

Agenci całą sprawą zainteresowali się po zawiadomieniu od bydgoskiego posła PO Michała Stasińskiego. Polityk zwracał uwagę, że zakon dostał ziemię w użytkowanie wieczyste, "w drodze wyjątku" bez przetargu.

Ojciec Rydzyk pozbawiony wpływów po zmianach w rządzie? "Będzie budował partię w partii"

Co więcej, cena była nawet kilkadziesiąt procent niższa od rynkowej. Dlatego właśnie Stasiński już w listopadzie 2017 r. zawnioskował o sprawdzenie umowy do CBA. Polityk Platformy zwracał agentom uwagę, że zgodnie z prawem grunty Skarbu Państwa po prostu nie mogą być w ten sposób przekazywane instytucjom czy firmom, które potem prowadzą na tym terenie działalność komercyjna.

Jak pisał w zawiadomieniu, w obiektach redemptorystów jest prowadzona działalność gastronomiczna i handlowa. Polityk zwracał tez uwagę na ekspresowe tempo wydania decyzji. Redemptoryści ziemie dostali już w dzień po wniosku w tej sprawie prezydenta Torunia Michała Zaleskiego.

Jednak, jak informuje CBA, po analizie dokumentów funkcjonariusze nie mieli żadnych wątpliwości. Ich zdaniem w sprawie nie doszło do naruszenia prawa. Rzecznik Biura zapowiedział również, że tym samym sprawa jest zakończona i CBA nie będzie już do niej wracać.

Tagi: grunty, tadeusz rydzyk, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-01-2018

OBSERWATORCIEKAWE CZY JAKI Z KOMISJĄ ZAJMIE SIE TYM PRZEKRĘTEM TAK SAMO GORLIWIE JAK WALZ-ami

11-01-2018

emerytNastępcy będą mieli dożo roboty żeby posprzątać po PiS-ie.

11-01-2018

TomCzas opodatkować kościoły i zlikwidować konkordat a te miliardy dać na biednych!

Rozwiń komentarze (878)

Wybrane dla Ciebie