Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tajfun Rammasun zaatakował. 44 ofiary w Chinach i Wietnamie

0
Podziel się:

Ten najsilniejszy od ponad 40 lat w południowych Chinach tajfun dotknął ponad 8 mln osób, a spowodowane nim straty w przemysłowej prowincji Guangdong wyniosły ponad 2 mld dolarów.

Tajfun Rammasun zaatakował. 44 ofiary w Chinach i Wietnamie
(PAP/EPA)

Powalając drzewa i niszcząc domy oraz linie wysokiego napięcia, tajfun przeszedł w piątek nad wyspą Hajnan, a następnie przemieścił się w głąb lądu i uderzył w chińskie prowincje Guangxi, Guangdong i Junnan.

33 osoby zginęły w Chinach po przejściu potężnego tajfunu Rammasun nad południową częścią kraju - informują w chińskie media. Żywioł następnie uderzył w północny Wietnam, zabijając tam 11 osób. Wielu ludzi jest zaginionych.

W weekend cyklon zaatakował północny Wietnam, gdzie zburzył wiele domów i spustoszył uprawy, zablokował drogi oraz wywołał powodzie i osunięcia ziemi.

Ten najsilniejszy od ponad 40 lat w południowych Chinach tajfun dotknął ponad 8 mln osób, a spowodowane nim straty w przemysłowej prowincji Guangdong wyniosły ponad 2 mld dolarów - podała chińska agencja Xinhua.

W zeszłym tygodniu tajfun przeszedł nad Filipinami, zabijając 94 osoby.

Rammasun został przez specjalistów uznany za tajfun trzeciej kategorii w pięciostopniowej skali, w której piąta kategoria jest najwyższa.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)