Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polska i Tajwan podpisały umowę. Liczą na więcej inwestycji

5
Podziel się:

Po dwudziestu latach od rozpoczęcia rozmów, w Tajpej podpisano umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania pomiędzy Polską i Tajwanem. Umowa pobudzić ma wymianę handlową i inwestycję pomiędzy obydwiema stronami.

Polska i Tajwan podpisały umowę. Liczą na więcej inwestycji
(money.pl)

Dzięki umowie obywatele Tajwanu i Polski prowadzący interesy w obydwu krajach będą mogli płacić podatki tylko w jednym z nich. Wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński (na zdjęciu) liczy, że umowa pobudzi wymianę gospodarczą Polski i Tajwanu.

- Jak się popatrzy na gospodarkę Tajwanu - jest ona podobna do polskiej. Mieszkają tu 23 miliony osób, w Polsce 38 mln. Jesteśmy partnerami do współpracy. Tajwan leży w sercu Azji. To dobre miejsce wejścia na rynki azjatyckie poprzez Tajwan - powiedział w wywiadzie dla Polskiego Radia wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński.

Tajwan zaliczany jest do tzw. azjatyckich tygrysów. Tajwańska gospodarka opiera się na branżach wysokich technologii i innowacji. Oczekuje się, że podpisanie umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania zachęci tajwańskie koncerny do inwestycji w Polsce. Tak stało się m.in. na Węgrzech, gdzie po podpisaniu podobnej umowy nastąpił znaczący wzrost tajwańskich inwestycji.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
Mja
7 lat temu
Wlasnie tajwanczycy kupili moja firme ktota do lipca ma byc jyz zamknieta.brawo
Bywalec
7 lat temu
A co na to rząd Chin?
dsw33
7 lat temu
" Wracajcie Polacy do Polski 289 Objawienia Woli " na youtube.com Warto obejrzeć
Le Sioo
7 lat temu
Szyszka na drzewo a nie do rządzenia
gość
7 lat temu
Ja sie pytam czemu dopiero teraz? za takie zaniedbania ktoś powinien siedzieć w więzieniu za narażenie Państwa na straty pieniężne. Czemu politycy w Polsce nie biorą za nic odpowiedzialności. Nowak za zegarek nie wpisany do zeznania podatkowego dostał fuchę na Ukrainie, Hofman za wyłudzenie(inaczej tego nie nazwę) publicznych pieniędzy i wczasy rodzinne w Hiszpanii dostał posadę wiceprezesa ZPR. Przykład idzie z góry,więc czemu zwykły obywatel ma być uczciwy