Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Takiego mrozu nie było w Nowym Jorku od stu lat

0
Podziel się:

Strefa mrozów przesuwa się w kierunku wschodniego wybrzeża - Waszyngtonu, Nowego Jorku i Bostonu. Na szczęście siarczysty mróz nie potrzyma długo.

Takiego mrozu nie było w Nowym Jorku od stu lat
(PAP/EPA)
bFeMTCjp

Zimny front atmosferyczny, nazywany wirem polarnym, dotarł do Nowego Jorku. W nocy termometry pokazywały tam minus 17 stopni Celsiusza. Prawie w całych Stanach Zjednoczonych panują mrozy.

Aktualizacja 11:48

Zimny front atmosferyczny, nazywany wirem polarnym, dotarł do Nowego Jorku. W nocy termometry pokazywały tam minus 17 stopni Celsjusza.Takiego mrozu nie było w Nowym Jorku od ponad 100 lat. Nowojorczycy przyzwyczajeni są do śniegu ale mroź przekraczający -17 stopni Celsjusza i silny, wiejący z północy wiatr spowodował, ze nawet nocne życie zamarło.

bFeMTCjr

Zamknięto większość czynnych całą noc restauracji i barów. Bez problemów natomiast kursuje metro i autobusy. Schroniska dla bezdomnych pękają w szwach. Ponad 20 tysięcy bezdomnych nowojorczyków jest w tragicznej sytuacji. Policja, służby miejskie i wolontariusza patrolują miasto i przewożą bezdomnych do schronisk.

W te najzimniejszą od 100 lat noc pomocy potrzebującym udzielały również kościoły rożnych wyznań. Można tam było spędzić noc i zjeść gorący posiłek.

Przez Amerykę od kilku dni przechodzi polarny front, który niesie ze sobą bardzo niskie temperatury. Są pierwsze ofiary śmiertelne.Meteorolodzy nazywają go wirem polarnym. Niektóre media używają określenia _ polarny wieprz _, ponieważ na mapach pogody przypomina kształtem świnię. Zimny front atmosferyczny znad bieguna północnego daje się we znaki północnym stanom USA.

bFeMTCjx

W Brimson w Minnesocie było wczoraj -40 stopni Celsjusza, czyli zimniej niż w Fairbanks na Alasce. W wielu rejonach temperatury były niższe o 20 stopni niż zwykle o tej porze roku. Mróz jest szczególnie dotkliwy z powodu silnego wiatru co sprawia, że temperatura odczuwalna jest o kilkanaście stopni niższa.

W niektórych stanach pozamykano szkoły, pootwierano też dodatkowe noclegownie dla bezdomnych. Jak dotąd są 4 ofiary śmiertelne. Linie lotnicze odwołały wczoraj prawie 4400 lotów.

Strefa mrozów przesuwa się w kierunku wschodniego wybrzeża - Waszyngtonu, Nowego Jorku i Bostonu. Na szczęście siarczysty mróz nie potrzyma długo. Jutro temperatury wrócą już do normy.

Czytaj więcej w Money.pl
Śnieżyce w USA. Dziewięć osób nie żyje Na obszarze dotkniętym złą pogodą mieszka - według CNN - ok. 100 mln Amerykanów, czyli jedna trzecia ludności kraju.
Nawałnice w Ameryce zabiły już 13 osób W wielu regionach są one najniższe od ponad dwóch dekad. Skutki zimowych nawałnic odczuje 140 milionów Amerykanów.
bFeMTCjS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)