Notowania

kolej
31.12.2009 08:49

Tanie Linie Kolejowe obniżają ceny

Specjalne fioletowe bilety na wybranych trasach będą tańsze nawet o kilkanaście złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(faxepl/CC/Flickr)

*Od nowego roku Tanie Linie Kolejowe zapowiadają obniżkę cen na połączenia Warszawa - Kraków i Wrocław - Przemyśl. *

Każdej ofercie promocyjnej będzie przypisany inny kolor; od nowego roku pasażerowie będą mogli kupić bilet fioletowy, czyli do wykorzystania w określonym dniu na konkretnej trasie oraz niebieski, czyli obejmujący pięć przejazdów w cenie czterech, do wykorzystania przez trzy miesiące.

Jak podkreśla Marcin Szafurski - specjalne fioletowe bilety będą tańsze nawet o kilkanaście złotych niż do tej pory.

POSŁUCHAJ MARCINA SZAFURSKIEGO:

Za 35 złotych będzie można dojechać z Warszawy do Krakowa w II klasie. W klasie pierwszej bilet będzie kosztował 55 złotych. Za bilet na trasie Wrocław - Przemyśl zapłacimy 63 w pierwszej i 43 złote w drugiej klasie.

Od 1 stycznia w ofercie pojawi się też bilet niebieski - zapowiada Marcin Szafurski.

POSŁUCHAJ MARCINA SZAFURSKIEGO:

Szafurski nie ukrywał, że przewoźnik chce nowymi ofertami konkurować z samorządowymi Przewozami Regionalnymi. Jednak jak zaznaczył, według niego o wiele groźniejszym konkurentem PKP Intercity (do którego należy marka TLK) jest transport drogowy i lotniczy. Dlatego także PKP Intercity zapowiada nowe promocje - od lutego w ofercie znajdzie się szary bilet, uprawniający do 20 proc. zniżki na podróż powrotną.

Raport Money.pl
*Kolej tnie połączenia, tory znikają najszybciej w UE * Mamy dwa razy więcej torów kolejowych niż Czesi, ale jeździ po nich dwa razy mniej pociągów. A od dziś będzie ich jeszcze gorzej. Czytaj w Money.pl
* [ Od 1 stycznia **PKP** Intercity obniża ceny biletów ]( http://news.money.pl/artykul/od;1;stycznia;pkp;intercity;obniza;ceny;biletow,201,0,571081.html )
* [ Mniej pociągów na Święta, ale więcej na Sylwestra ]( http://news.money.pl/artykul/mniej;pociagow;na;swieta;ale;wiecej;na;sylwestra,53,0,570421.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: kolej, bilet, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz