Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tankowanie po Nowym Roku. Będzie drożej?

0
Podziel się

- Kierowcy muszą liczyć się z tym, że paliwa na stacjach benzynowych mogą nie być tańsze niż teraz - mówią eksperci.

Tankowanie po Nowym Roku. Będzie drożej?
(Dob's Farm - Fotolia.com)
bEqaZWmt

Na początku roku ceny paliw na stacjach benzynowych mogą wzrosnąć - prognozuje e.petrol.pl. Według analityków BM Reflex 2013 rok nie przyniósł rekordowych podwyżek cen paliw.

_ Ceny na stacjach paliw w Polsce są w znacznym stopniu uzależnione od decyzji rafinerii, a te, po niedawnych obniżkach, ponownie zaczęły podnosić ceny hurtowe. Na przestrzeni zaledwie kilku dni ceny benzyny w PKN Orlen i Grupie Lotos wzrosły o ponad 2 proc. Diesel także podrożał, ale w hurcie jest to wzrost o około 50 zł _ - poinformował e-petrol.pl.

Z raportu portalu wynika, że kierowcy muszą liczyć się z tym, że w pierwszych dniach nowego roku paliwa na stacjach benzynowych mogą nie być tańsze niż teraz.

bEqaZWmv

W nadchodzącym tygodniu, w zależności od regionu, benzyna 95 powinna kosztować w granicach 5,26-5,40 zł za litr, a olej napędowy 5,30-5,42 za litr. Natomiast cena litra autogazu powinna wynieść 2,62-2,69 zł.

Zmiany cen ropy brent w mijającym roku

Specjaliści z BM Reflex ocenili, że 2013 rok nie przyniósł nowych rekordów cen paliw. W tym roku - jak zwrócili uwagę autorzy raportu - za benzynę i olej napędowy najwięcej trzeba było zapłacić w połowie września, a najmniej w połowie maja. Autogaz był najtańszy w sierpniu, a najdroższy na początku roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Ceny ropy pójdą w górę. Zależy od... Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają z najwyższego poziomu od 2 miesięcy - podają maklerzy.
Dramatycznie spada zużycie paliw w Polsce. Przez szarą strefę - _ Budżet państwa ponosi straty w wysokości 4-5 miliardów złotych rocznie _ - alarmują eksperci. Ujawniają, jak działają oszuści.
bEqaZWmW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)