Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Taśmy Wprost. Bartłomiej Sienkiewicz: Mam do siebie żal

0
Podziel się:

- W ani jednym momencie nie przekroczyłem prawa - zapewniał Bartłomiej Sienkiewicz.

Taśmy Wprost. Bartłomiej Sienkiewicz: Mam do siebie żal
(www.kprm.gov.pl)

- _ W ani jednym momencie nie przekroczyłem prawa _ - zapewniał Bartłomiej Sienkiewicz w programie _ Kropka nad i _. Szef MSW dodaje, że rozmowa z prezesem NBP Markiem Belką była towarzyska, a część wypowiedzi, które opublikował Wprost to _ skróty myślowe _.

aktualizacja 20:30

- _ Mam do siebie żal o język rozmowy, który był niewłaściwy i obraźliwy dla wielu osób, a także o to, że wcześniej nie wykryliśmy afery, której istotą jest nielegalne nagrywanie polityków _ - powiedział również w rozmowie z Moniką Olejnik.

Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych powiedział, że ma zaufanie do szefów służb, bo nie ma wątpliwości, że ustalą, kto stoi za podsłuchami. -_ Czarne owce są w służbie i BOR je znajdzie _ - powiedział Sienkiewicz. Dodał, że nie ma przed sobą politycznej przyszłości, ale chce wyjaśnić, jak doszło do tego, że ktoś nagrywał urzędników państwowych na taką skalę.

Tygodnik _ Wprost _ ujawnił przedwczoraj nagranie z rozmowy szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza z prezesem NBP Markiem Belką o tym, by NBP pomógł w finansowaniu deficytu budżetowego i tym samym pomógł Platformie w trudnych wyborczych latach. Belka miał w zamian żądać dymisji ówczesnego ministra finansów Jacka Rostowskiego oraz nowelizacji ustawy o banku centralnym.

Tygodnik twierdzi, że do rozmowy doszło w lipcu 2013 roku. W listopadzie Rostowski został zdymisjonowany, a pod koniec maja 2014 roku do Rady Ministrów wpłynął projekt założeń nowelizacji ustawy o NBP. Rząd ma się nim zająć na jutrzejszym posiedzeniu.

Czytaj więcej w Money.pl

- Mam do siebie żal o język rozmowy, który był niewłaściwy i obraźliwy dla wielu osób, a także o to, że nie wykryliśmy afery, której istotą jest nielegalne nagrywanie polityków, wcześniej - powiedział w "Kropce nad i" szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz, odnosząc się do swojej rozmowy z prezesem NBP, którą ujawnił "Wprost".

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)