Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
19.10.2016 09:51

Tchórzewski bardzo dobrze ocenia spółki energetyczne

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

- Jestem bardzo zadowolony ze stanu spółek, które nadzoruję - powiedział w środę minister energii Krzysztof Tchórzewski na Kongresie Nowego Przemysłu w Warszawie. Dodał, że realne przychody spółek w nadzorze jego resortu "znacząco" wzrosły w stosunku do pierwszego półrocza ubiegłego roku.

Dziennikarze pytali również szefa resort energii o ocenę Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, w którym rada nadzorcza ogłosiła w poniedziałek konkurs na zarząd spółki. Tchórzewski odpowiedział, że jako firmę ocenia ją "dobrze". Na pytanie, czy widzi obecny zarząd - w tym prezesa PGNiG - w przyszłym zarządzie, Tchórzewski powiedział: "widzę firmę i stan firmy, pod tym kątem będą oceniani potencjalni kandydaci".

Według ogłoszonej w poniedziałek wieczorem decyzji rady nadzorczej PGNiG wszczęto postępowania kwalifikacyjne na stanowiska prezesa i czterech wiceprezesów tej firmy. Kadencja obecnego zarządu PGNiG upływa z dniem 31 grudnia 2016 r. W połowie września "Rzeczpospolita" napisała, że blisko 2 mln zł nagrody z zysku zarządzającego polskim odcinkiem gazociągu jamalskiego EuRoPol Gazu za 2015 r. rozdzieliły między siebie władze spółki EuRoPol Gaz, której współwłaścicielem jest PGNiG. Decyzję w tej sprawie podjęło w czerwcu walne zgromadzenie spółki, w praktyce - również władze PGNiG. Dziennik donosił, że "nie byłoby w tym nic kontrowersyjnego, gdyby nie fakt, że nowi prezesi w spółce w 2015 r. nie przepracowali ani jednego dnia, a członkowie rady nadzorczej - tydzień".

Tchórzewski odniósł się też do medialnych informacji o jego ewentualnym odejściu ze stanowiska ministra energii. - Cały czas normalnie pracuję. Dopóki mam zadanie, by być ministrem energii, to nim jestem. Nie należę do ludzi nadambitnych, robię, co do mnie należy - powiedział. Jak podkreślił, "dotąd taka inicjatywa (odwołania go - PAP) nie pojawiła się ani ze strony kierownictwa rządu, ani ze strony kierownictwa partii, która go desygnowała".

Na pytanie o program jądrowy Tchórzewski powiedział, że nie został on zatrzymany, aczkolwiek pierwszeństwo finansowe mają inwestycje, które zabezpieczą nas przed ewentualnym blackoutem.

- Tego typu decyzje zapadły, co nie znaczy, że nowoczesne technologie, jak technologie jądrowe, do Polski nie wejdą. Nie odstępujemy od tego (programu jądrowego - PAP), ale nie jest to teraz priorytetem. Myślę, że w przyszłym roku już będzie ciekawie - ocenił.

Tagi: gospodarka, paliwa, atom, energetyka, przedsiębiorczość, pap, me, pgnig, tchórzewski, wiadomości, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-10-2016

kolczykPrzed waszymi rządami "Energa" na giełdzie była po 27 PLN, a teraz po 7-8 PLN.

19-10-2016

fsdfsPanie ministrze dlaczego ten prąd i gaz są takie drogie? Przeciez mamy gazoport. Musiu gdzie jest kasa?

19-10-2016

ZK590no to będą nagrody, szkolenia, wycieczki i po kasie.

Rozwiń komentarze (4)