Notowania

ministerstwo energii
26.10.2018 15:02

Tchórzewski: Ceny prądu dla rodzin z I progu podatkowego nie wzrosną

Rachunki za energię elektryczną dla gospodarstw domowych, których dochód mieści się w pierwszym progu podatkowym, nie będą wyższe w 2019 r. - poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Hulimka/REPORTER)
Minister energii zapewnia, że podwyżki za prąd nie dotkną rodzin z I progu podatkowego

"Wobec przekłamań i niedomówień o możliwych podwyżkach cen energii - informuję, że polskie rodziny, których roczny dochód mieści się w pierwszym progu podatkowym, nie będą płacić wyższych rachunków za prąd dostarczony w 2019 roku w porównaniu z rokiem 2018" - powiedział Tchórzewski, cytowany na Twitterze Ministerstwa Energii.

Wcześniej w tym miesiącu minister mówił, że ceny energii dla gospodarstw domowych mogą wzrosnąć w przyszłym roku co najwyżej o proc. Ministerstwo Energii planuje przygotowanie programu wsparcia dla obywateli i odbiorców przemysłowych, który ma być gotowy do końca roku.

We wrześniu br. prezes Urzędu Regulacji Energetyki mówił, że instytucja może "przechylić szale" na rzecz przedsiębiorstw energetycznych przy rozpatrywaniu wniosków taryfowych w związku z wysokimi cenami uprawnień do emisji CO2.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Morawiecki: Nie będzie podwyżek cen prądu

Tagi: ministerstwo energii, energetyka, giełda, wiadomości, gospodarka, porady, gospodarka polska, msp, zarzadzanie, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-10-2018

AaMoże chleb będzie droższy dla II progu

26-10-2018

PJNNajśmieszniejsze jest porykiwanie przez zwolenników PIS-u na wszystkich innych "lewaki" no groteska

26-10-2018

kiedy stalin umrze?co ta czerwona zaraza jeszcze wymyśli?

Rozwiń komentarze (146)