Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Kalus
|

Tchórzewski: Polska musi się zdobyć na energię atomową

18
Podziel się:

Energia atomowa oznacza produkcję bezemisyjnej energii elektrycznej, dlatego Polska musi się zdobyć na atom, uważa minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Tchórzewski: Polska musi się zdobyć na energię atomową
(EAST NEWS)

Energia atomowa oznacza produkcję bezemisyjnej energii elektrycznej, dlatego Polska musi się zdobyć na atom - uważa minister energii Krzysztof Tchórzewski.

- Wspomniane paliwo energetyczne [atom] to wymóg naszych partnerów z Komisji Europejskiej, którzy mogliby w ten sposób rozliczać nas za średnią emisję. Energia atomowa oznacza produkcję bezemisyjnej energii elektrycznej. To jedna z podstaw, by wypełnić tę lukę. Kierunek jest taki, Polska musi się zdobyć na atom - powiedział Tchórzewski w wywiadzie dla "Super Expressu".

Wcześniej w tym miesiącu podczas panelu na XXV Welconomy in Toruń Tchórzewski mówił, że ma nadzieję na rozstrzygnięcie sprawy budowy elektrowni jądrowej w tym miesiącu. Podkreśla, że elektrownia taka jest zeroemisyjna, a najnowsze technologie są bezpieczne.

W zeszłym tygodniu wskazywał, że koszt budowy elektrowni jądrowej w Polsce można szacować na 70-75 mld zł, a opracowanie modelu finansowegonie jest sprawą prostą.

W styczniu minister informował, że decyzja w sprawie budowy elektrowni jądrowej powinna zostać podjęta w I połowie 2018 r.

Zobacz także: Zobacz także: Historia programu nuklearnego komunistycznej Korei Północnej
energetyka
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(18)
logikaaniefal...
5 lata temu
Panie te pana wypowiedzi ostatnie z okresu 6 m-cy to jest 100% ubaw za darmo
nickx
5 lata temu
A minister energii to u siebie w piwnicy ten odpad po wypaleniu będzie trzymał czy komuś podrzuci?
Lullaby
5 lata temu
po jednej na każdej granicy i zaminować. Jako, że dostęp obywatelów do broni to koszmar nad zorców naszych kochanych.
Mita
5 lata temu
Ciekawe, że Czechom nie opłaca się rozbudowywać Temelina, bo atom jest pesse, a u nas atom to konieczność... Róźnica zasadnicza jest taka, że Czesi policzyli i wyszło, że nie opłaca się już tego robić, a u nas niczego nie się nie liczy. Zaściankowe myślenie polskich elit.
propaganda
5 lata temu
To, że wypalone paliwo jądrowe traktowane jest jako zero-emisyjne i nie ma karnych opłat za wprowadzanie sztucznych izotopów, śmiertelnego i niebezpiecznego promieniowania gamma na miliony lat - to kuriozum. Młode pokolenie wie na temat EA tyle ile podają foldery korporacji, książki teoretyczne i wikipedia. O praktyce i aspektach techniczno-eksploatacyjnych NIC nie wiedzą więc są stanowczo ZA. Ta technologia ma wiele zalet ale ma olbrzymie minusy, choćby emisje z komina wentylacyjnego, problemy techniczne przy przechowywaniu WPJ, czyszczeniu prętów paliwowych, załadunkach paliwa. To nie bajki i wcale nie takie bezpieczne.