Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tchórzewski: Polska musi się zdobyć na energię atomową

Energia atomowa oznacza produkcję bezemisyjnej energii elektrycznej, dlatego Polska musi się zdobyć na atom, uważa minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)

Energia atomowa oznacza produkcję bezemisyjnej energii elektrycznej, dlatego Polska musi się zdobyć na atom - uważa minister energii Krzysztof Tchórzewski.

- Wspomniane paliwo energetyczne [atom] to wymóg naszych partnerów z Komisji Europejskiej, którzy mogliby w ten sposób rozliczać nas za średnią emisję. Energia atomowa oznacza produkcję bezemisyjnej energii elektrycznej. To jedna z podstaw, by wypełnić tę lukę. Kierunek jest taki, Polska musi się zdobyć na atom - powiedział Tchórzewski w wywiadzie dla "Super Expressu".

Wcześniej w tym miesiącu podczas panelu na XXV Welconomy in Toruń Tchórzewski mówił, że ma nadzieję na rozstrzygnięcie sprawy budowy elektrowni jądrowej w tym miesiącu. Podkreśla, że elektrownia taka jest zeroemisyjna, a najnowsze technologie są bezpieczne.

W zeszłym tygodniu wskazywał, że koszt budowy elektrowni jądrowej w Polsce można szacować na 70-75 mld zł, a opracowanie modelu finansowegonie jest sprawą prostą.

W styczniu minister informował, że decyzja w sprawie budowy elektrowni jądrowej powinna zostać podjęta w I połowie 2018 r.

Zobacz także: Historia programu nuklearnego komunistycznej Korei Północnej

Tagi: elektrownia atomowa w polsce, energetyka, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-03-2018

propagandaTo, że wypalone paliwo jądrowe traktowane jest jako zero-emisyjne i nie ma karnych opłat za wprowadzanie sztucznych izotopów, śmiertelnego i … Czytaj całość

19-03-2018

AbcŚwiat powoli zamyka elektrownie atomowe i wybiera inne,przyjazne środowisku i człowiekowi źródła energii a my dzięki sugestiom komisji europejskiej i … Czytaj całość

19-03-2018

Miłośnik przyrodyZa wartość elektrowni atomowej można wybudować kilka fabryk paneli fotowoltanicznych ,wykorzystać je na własnym podwórku i exportować na cały … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (18)