Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tego zabraniają klientom sklepy. Made in Poland nie do sprawdzenia

19
Podziel się

Badacze wysłali tajemniczych klientów do kilkunastu sieci handlowych. Mieli skanować produkty, sprawdzając ich pochodzenie. Nie dostali na to zgody nawet w sklepach polskich sieci - pisze "Gazeta Wyborcza".

bDBhCUFx

Badanie zostało przeprowadzone przez agentów TakeTask na zlecenie Grupy AdRetail i instytutu badawczego ABR SESTA.

Efekty? Aż w 84 proc. badanych sklepów (dyskonty, hipermarkety, supermarkety etc.) tajemniczy klienci usłyszeli, że skanować nie mogą. Skanować bez problemów pozwoliło tylko 8 proc. nadanych sklepów. Kolejne 8 proc. wydało zgodę tymczasową (czyt. jednorazową).

Żadnych reguł tu nie było, bo na skanowanie nie godziły się polskie sieci, bądź godziły się czasami.

bDBhCUFz

Dlaczego sklepy odmawiały? Anna Ruman z instytutu badawczego ABR SESTA twierdzi, że zadziałał zwykły strach. - W większości przypadków rozmowa odbywała się z pierwszym napotkanym pracownikiem ochrony lub ekspedientem, a nie osobą decyzyjną (...). Te osoby na wszelki wypadek odmawiają zgody, bo boja się odpowiedzialności przed przełożonymi - przypuszcza Ruman.

Czy polskość produktu jest ważna? Z badań ABR SESTA wynika, że dla 85 proc. respondentów liczy się wysoka jakość produktu. Nieco więcej zwraca uwagę na jego atrakcyjną cenę. Na pochodzenie produktu zwraca uwagę mniej niż 50 proc. respondentów.

bDBhCUGa
Źródło:
KOMENTARZE
(19)
Matka Polka
4 lata temu
Dla mnie czy produkt jest polski ma ogromne znaczenie. Zagraniczne kupują tylko to czego nie ma polskiego np. cytrusy. Jeżeli mam do wyboru jakieś produkty produkowane jako polskie i zagraniczne, a jakość jest porównywalna to biorę polskie. To jest ogromnie ważne dla nas wszystkich. Jak mamy mieć pracę i się bogacić skoro kupujemy obce?
adg
4 lata temu
Tyle sa własnie warte polskie sklepy. Naciagaja rodaków bardziej niz zagraniczne
kik
4 lata temu
Mam tylko takie pytanie. A po cholerę zgoda na sklepu na skanowanie ? Przecież to tylko nic innego jak oglądanie (dokładne sprawdzanie) towaru przez potencjalnego klienta .....
bDBhCUGb
ela7
4 lata temu
ale jaką zgodę??Jestem klientem,jestem chroniony,mam swoje prawa i jem co chcę a więc sprawdzam,proste.Co to ma być?niedługo kajdanki na ręce ?
BOLB
4 lata temu
Kod kreskowy 590 i wiadomo,że dobre.
...
Następna strona