Notowania

zysk
14.11.2017 08:29

Telewizja WP ma już 5 mln zł przychodów. Cała grupa notuje wzrost zysków

O 14 proc. rosną przy przychody gotówkowe Wirtualnej Polski. Przekłada się to na zwiększenie zysków m.in. w segmencie online. Ten zanotował o 17 proc. wyższy zysk EBITDA po trzech pierwszych kwartałach 2017 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Daniel Tomasz/WP)
Prezes Wirtualnej Polski Jacek Świderski (po prawej) i gwiazda WP Maciej Orłoś.

O 14 proc. rosną przychody gotówkowe Wirtualnej Polski. Przekłada się to na zwiększenie zysków m.in. w segmencie online. Ten zanotował o 17 proc. wyższy zysk EBITDA po trzech pierwszych kwartałach 2017 roku.

305 mln zł wyniosły skonsolidowane przychody gotówkowe Wirtualnej Polski. W segmencie online zysk EBITDA przekroczył 100 mln zł dzięki wzrostowi o 17 proc. We wszystkich obszarach wyniósł 90 mln zł.

Zysk netto sięgnął 30,4 mln zł za III kwartały. W samych ostatnich trzech miesiącach firma zarobiła 12,7 mln zł. To wzrost o 40 proc.

Coraz lepsze wyniki oglądalności notuje Telewizja WP. Wśród stacji dostępnych na MUX8 naziemnej telewizji cyfrowej, stacja w październiku zajęła drugie miejsce, mimo najniższego zasięgu technicznego. Jej udział w rynku wyniósł 0,68 proc. co jest rekordowym wynikiem.

Wirtualna Polska w segmencie online od wielu miesięcy pracuje nad formatami reklamowymi z wysokim "viewability". Od 2018 roku wprowadzi jako standard, rozliczanie kampanii reklamowych w modelu vCPM (zamiast tradycyjnego CPM). Klienci będą płacić tylko za widzialne reklamy.

- Od 2018 roku będziemy rozliczali się z naszymi klientami tylko za te reklamy banerowe na naszych stronach, które były faktycznie widziane przez naszych użytkowników. Jesteśmy na polskim rynku pionierami, choć takie są trendy na świecie - mówi Jacek Świderski, Prezes Zarządu Wirtualna Polska Holding S.A.

Właścicielem Money.pl jest Wirtualna Polska Holding. W skład grupy wchodzą też inne portale: WP, Pudelek, Sportowe Fakty WP czy Autokult.pl. Poza rynkiem medialnym spółka działa też w e-commerce będą współwłaścicielem m.in. wakacje.pl, nocowanie.pl, Allani czy Domodi.

Tagi: zysk, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-11-2017

psychiatra Antoniego z MONMohery i kacze móżdżki zgłupieją do reszty .... :-) - z zazdrości. Brawo TV WP !

14-11-2017

młodaSoros inwestuje to jest kasa na ogłupianie Polaków

14-11-2017

Tw BolekKto to dziodostwo ogląda

Rozwiń komentarze (7)