Notowania

terminal lng
04.01.2016 17:19

Terminal LNG zaczyna testy. Katarski gaz już niedługo trafi do krajowych odbiorców

Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System, Polskie LNG, oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo rozpoczynają w czwartek 7 stycznia tego roku testy odbioru gazu ziemnego z Terminalu LNG w Świnoujściu do krajowego systemu przesyłowego - informuje Gaz-System. Za wprowadzenie gazu do systemu będzie odpowiadało PGNiG.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Radek Koleśnik / Reporter)

Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System, Polskie LNG, a także Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo rozpoczynają w czwartek 7 stycznia tego roku testy odbioru gazu ziemnego z Terminalu LNG w Świnoujściu do krajowego systemu przesyłowego - informuje Gaz-System. Za wprowadzenie gazu do systemu będzie odpowiadało PGNiG.

Pierwszy statek ze skroplonym gazem ziemnym zawinął do Świnoujścia 11 grudnia ubiegłego roku. Kolejny metanowiec, również w ramach procesu rozruchu instalacji, przypłynie do Polski w lutym tego roku. Terminal zostanie oddany do użytkowania w drugim kwartale 2016 r.

Terminal w Świnoujściu to jedna z największych polskich inwestycji energetycznych ostatnich lat. Jest też jedną z największych instalacji regazyfikacyjnych w Europie, i największa w basenie Morza Bałtyckiego.

Terminal będzie mógł przyjmować 5 mld m sześc. gazu rocznie i 7,5 mld, jeżeli zostanie wybudowany kolejny, trzeci zbiornik. To połowa zużycia gazu w Polsce.

Zobacz też: * *Gaz będzie taniał. Szanse na zmianę cen coraz większe

Tagi: terminal lng, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz