Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Terroryści wystraszyli turystów. Francja liczy straty

17
Podziel się:

Spadek liczby odwiedzających jest dużym ciosem dla francuskiej branży turystycznej, która w pierwszym kwartale zaczęła odrabiać straty spowodowane zamachami w Paryżu z ubiegłego roku.

Terroryści wystraszyli turystów. Francja liczy straty
(Wojciech Franus/REPORTER)

W drugim kwartale tego roku zagraniczni turyści wykupili o 8,5 procent mniej noclegów niż w analogicznym okresie 2015 roku. Ale także Francuzi mniej chętnie jeździli po kraju, wykupując o 2,9 procent noclegów mniej.

Spadek liczby odwiedzających jest dużym ciosem dla francuskiej branży turystycznej, która w pierwszym kwartale zaczęła odrabiać straty spowodowane zamachami w ParyżuParyżu z ubiegłego roku. Zdaniem ekspertów na taką sytuację wpływ mają przede wszystkim lipcowy atak terrorystyczny w Nicei, protesty i strajki przeciwko rządowej nowelizacji prawa pracy, ale też pogoda - tegoroczna wiosna była w tym kraju wyjątkowo deszczowa.

Jeśli chodzi o miejsca kampingowe, odnotowano spadek zamówień o 6,8 procent - podaje pracownia badań statystycznych INSEE. Paryskie hotele odnotowały 12,9 procent mniej turystów w porównaniu do roku ubiegłego.
Francja jest najchętniej odwiedzanym przez turystów krajem świata. Branża turystyczna stanowi 7-8 procent francuskiej gospodarki.

wiadomości
gospodarka
najważniejsze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(17)
derotka
8 lat temu
Francja sama sobie taki scenariusz zgotowała a będzie jeszcze gorzej.
mar911
8 lat temu
Ktoś powinien zacząć organizować wyjazdy do kalifackich państw europejskich w ramach "obozów przetrwania". Zawieźć i zostawić w jakiejś islamskiej dzielnicy. Są tacy, którzy lubią dreszczyk adrenaliny
zdziwiona
8 lat temu
To ktoś tam jeszcze jeździ?
poll
8 lat temu
Nic prostszego, wystarczy obniżyć ceny, a są one naprawdę wysokie
Lol
8 lat temu
Sam miałem zamiar odwiedzić Ale teraz co muzułmanów będę odwuedzal