Notowania

Tesco zamknie w Polsce 18 sklepów. Restrukturyzacja

W najbliższym czasie zamkniętych zostanie 18 placówek Tesco. Do zamknięcia pójdą nierentowne sklepy - głównie supermarkety, a także dwa niewielkie hipermarkety.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wlodzimierz Wasyluk/EAST NEWS)

W najbliższym czasie zamkniętych zostanie 18 placówek Tesco. Do zamknięcia pójdą nierentowne sklepy - głównie supermarkety, a także dwa niewielkie hipermarkety.

Do takich ustaleń dotarł portal wiadomoscihandlowe.pl. Plany restrukturyzacyjne firmy zostały już przedstawione związkowcom.

Jak zapowiadają władze Tesco, spółka będzie starała się znaleźć miejsce dla pracowników z zamykanych obiektów w innych lokalizacjach. Nie ukrywają przy tym, że zwolnień nie da się jednak uniknąć.

Zobacz też, co Polacy sądzą o zakazie handlu w niedziele:

Do zamknięcia pójdą następujące sklepy: Gliwice Toszecka, Rydułtowy Ładna, Siemianowice Śląskie, Skoczów Morcinka, Garwolin Targowa, Oświęcim Nojego, Oświęcim Śniadeckiego, Ruda Śląska Górnośląska, Lubaczów Baziaka, Brzeszcze, Knurów 1 Maja, Ustroń Cieszyńska, Świdnica Marcinkowskiego, Dębica Kościuszki, Środa Wielkopolska, Stalowa Wola Okulickiego, Łódź Przybyszewskiego i Piotrków Trybunalski Szkolna. Większość z nich ma działać do marca.

Nie pierwszy raz w ostatnim czasie Tesco likwiduje sklepy. W 2017 roku spółka zamknęła w naszym kraju 11 marketów. W latach 2015-2016 - w sumie 15.

To też nie jedyne zmartwienie firmy. Jak już pisaliśmy, w styczniu do sklepów sieci weszli kontrolerzy z inspekcji pracy.

Tagi: handel, tesco, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-02-2018

ALICIJA9I ŚWIETNIE NALEŻY JAK NAJSZYBCIEJ OTWORZYĆ W TYCH MIEJSCACH NASZE POLSKIE SKLEPY DZIAŁAJĄCE NA TYCH SAMYCH ZASADACH. PRZYNAJMNIEJ PODATKI BĘDĄ PŁACONE … Czytaj całość

02-02-2018

lodzianinmam nadzieje, ze zakurat w Łodzi zamkna wszystkie. Polacy beda chodzili do sklepikow osiedlowych. tamci przynajmniej placa podatki !!!!!!!!!!!!!!!!!!

03-02-2018

dorotaTo super niech się likwidują i to wszystkie po kolei dość już tego obcego kapitału w naszym kraju spokojnie damy radę bez tych marketów poprawi się … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (113)