Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Zwolnienia grupowe w polskim Tesco. 400 osób straci pracę

Zwolnienia grupowe w polskim Tesco. 400 osób straci pracę

Tesco tłumaczy zwolnienia "reorganizacją zakładu pracy" Fot. Mikey/Flickr (CC BY 2.0)
Tesco tłumaczy zwolnienia "reorganizacją zakładu pracy"

Związkowcy z działającej przy Tesco "Solidarności" poinformowali o piśmie, które otrzymali od firmy. Wynika z niego, że do listopada pracę straci 400 osób z Biura Głównego.

Pismo wpłynęło do "Solidarności" 21 września. Wynika z niego, że Tesco zamierza zwolnić w Polsce w okresie od 24 października do 30 listopada 400 osób. Zwolnienia tłumaczone są "reorganizacją zakładu pracy, polegającą na zaprzestaniu wykonywania części działań specjalistycznych i administracyjnych lub ich znaczącej zmianie".

Zwolnienia będą przeprowadzane na podstawie: oceny za rok finansowy 2016/2017, bieżącej oceny pracy, nominacji do "puli talentów", przebiegu zatrudnienia w ostatnim roku pracy. Ponadto pod uwagę będą brane znajomość języka angielskiego i trudna sytuacja osobista.

Zobacz także: Zakaz handlu w niedzielę. Sklepy chcą zmian w Kodeksie pracy

"Pracownikom objętym zwolnieniami grupowymi zaproponowane zostanie, w miarę możliwości, podjęcie pracy na innym stanowisku luv w innych jednostkach firmy" - czytamy w piśmie.

Tesco informuje również, że wszystkim pracownikom objętym procesem zwolnień grupowych "zaoferowane będzie wsparcie w postaci pakietów informacyjno - doradczych". Pracownikom, którym nie zostanie złożona oferta pracy lub jej nie przyjmą, zostanie zaoferowane "zawarcie porozumienia o rozwiązaniu umowy o pracę". Pracownikom, którzy nie przyjmą tych warunków, będą po prostu składane wypowiedzenia umów o pracę.

W lipcu money.pl informował o kłopotach Tesco, z którego odchodzili menedżerowie wysokiego szczebla.

zwolnienia, praca, tesco
Czytaj także
Polecane galerie
Alladyn
2017-09-29 14:47
tak, oszczedzaja na ludziach a na sluzbowe "obiadki" w wykwintnych hotelach za granica w dodatku,trwajace 2 dni i zakonczone libacja to ich stac.
df
2017-09-24 07:49
nie ubolewaj sie skrzat na tesco młodzieniaszku z olsztyna
Tomasz
2017-09-23 17:02
A w UK trwa właśnie nabór do pracy w tesco :) jest prawie 1500 miejsc pracy w całej anglii :)
Pokaż wszystkie komentarze (13)