Notowania

tesco
22-09-2017 (15:22)

Zwolnienia grupowe w polskim Tesco. 400 osób straci pracę

Związkowcy z działającej przy Tesco "Solidarności" poinformowali o piśmie, które otrzymali od firmy. Wynika z niego, że do listopada pracę straci 400 osób z Biura Głównego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mikey/Flickr (CC BY 2.0))
Tesco tłumaczy zwolnienia "reorganizacją zakładu pracy"

Związkowcy z działającej przy Tesco "Solidarności" poinformowali o piśmie, które otrzymali od firmy. Wynika z niego, że do listopada pracę straci 400 osób z Biura Głównego.

Pismo wpłynęło do "Solidarności" 21 września. Wynika z niego, że Tesco zamierza zwolnić w Polsce w okresie od 24 października do 30 listopada 400 osób. Zwolnienia tłumaczone są "reorganizacją zakładu pracy, polegającą na zaprzestaniu wykonywania części działań specjalistycznych i administracyjnych lub ich znaczącej zmianie".

Zwolnienia będą przeprowadzane na podstawie: oceny za rok finansowy 2016/2017, bieżącej oceny pracy, nominacji do "puli talentów", przebiegu zatrudnienia w ostatnim roku pracy. Ponadto pod uwagę będą brane znajomość języka angielskiego i trudna sytuacja osobista.

Zobacz także: Zakaz handlu w niedzielę. Sklepy chcą zmian w Kodeksie pracy

"Pracownikom objętym zwolnieniami grupowymi zaproponowane zostanie, w miarę możliwości, podjęcie pracy na innym stanowisku luv w innych jednostkach firmy" - czytamy w piśmie.

Tesco informuje również, że wszystkim pracownikom objętym procesem zwolnień grupowych "zaoferowane będzie wsparcie w postaci pakietów informacyjno - doradczych". Pracownikom, którym nie zostanie złożona oferta pracy lub jej nie przyjmą, zostanie zaoferowane "zawarcie porozumienia o rozwiązaniu umowy o pracę". Pracownikom, którzy nie przyjmą tych warunków, będą po prostu składane wypowiedzenia umów o pracę.

Tagi: tesco, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-09-2017

sjibrawo TESKO ZWOLNIC wszystkich zwiazkowcow solidarnosci niech duda ich przyjmie i im placi bo chca wolne niedziele niech ida na wolne do dudy z … Czytaj całość

22-09-2017

MarianCzy ktos policzyl ile osob w Polsce placi podatki miliony x8 zl ladne miliony w prezecie do TVP za co za powtorki nedznych programow czy wysokie … Czytaj całość

22-09-2017

AleksBrawo Tesco, tak trzymac. Zwalniac i nie przejmowac sie protestami, chcieli miecwolne to beda mieli. A Piotrus moze zrozumie, ze wakacje sie skonczyly … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (13)

Wybrane dla Ciebie