Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
theresa may
14.07.2016 15:43

Premier Theresa May zmienia politykę budżetową Wielkiej Brytanii

Nowa brytyjska premier Theresa May formując swój gabinet usunęła z niego najważniejszą postać poprzedniego rządu - kanclerza skarbu George'a Osborne'a. Brytyjscy komentatorzy oczekują teraz dużych zmian w brytyjskiej polityce budżetowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/WILL OLIVER)

Pasją George'a Osborne'a było uzdrowienie finansów - likwidacja deficytu i zadłużenia państwa. Przez minione 6 lat służyła temu polityka nieustannych cięć, na której cierpiały służby publiczne. Cięcia pozbawiły etatów setki tysięcy pracowników, zlikwidowały lub ograniczyły wiele usług - od klubów młodzieżowych i bibliotek, po opiekę nad osobami starymi i niepełnosprawnymi, od straży pożarnej i granicznej po wywózkę śmieci.

Nowa premier zapowiedziała jeszcze przed objęciem urzędu, że rezygnuje z osiągnięcia nadwyżki budżetowej przed końcem kadencji, co było ambicją George'a Osborne'a. Theresa May nie podziela też jego entuzjazmu do wielkiego biznesu. Jak mówiła, "istnieje bezzasadny, niezdrowy i rosnący rozziew między tym, ile firmy płacą swoim pracownikom, a ile szefom". Zapowiedziała też wprowadzenie do zarządów firm konsumentów i pracowników. Natychmiast po objęciu urzędu Theresa May wydała walkę - jak to określiła - "palącej niesprawiedliwości" i nierówności, jaka dotyka zwykłych ludzi. Jej zdaniem, Brexit tylko jej w tym pomoże.

Tagi: theresa may, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-07-2016

dompelZycze anglikom jak najgorzej bo sa po prostu skur...ami

14-07-2016

Chelmianin NVETO! W Unii veto tak, a w Polsce niet! Unia może, a szantaż jej pomoże i będziemy Landem po rozbiorze! Nacjonalizmu, Unia się pozbędzie i Polska w … Czytaj całość

14-07-2016

PiotrPolak.I bardzo dobrze. Wywaliła sprzedawczyka zmieniającego prawo UK pod dyktaturę biznesmenów europejskich i skupi się na pomocy dla mniejszych biznesów. … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (21)