Notowania

świat
04.09.2016 03:49

Premier Wielkiej Brytanii: przed nami trudne czasy

Dane o stanie brytyjskiej gospodarki po referendum okazały się lepsze niż przewidywano, ale nie mogę udawać, że gospodarka nie ucierpiała i wszystko idzie, jak po maśle. Czekają nas trudne czasy - powiedziała w niedzielę premier Wielkiej Brytanii Theresa May.

Podziel się
Dodaj komentarz

May, która spotkała się z dziennikarzami przez udaniem się do Hangczou w Chinach na szczyt G20 - nieformalnego klubu skupiającego 19 największych gospodarek świata i Unię Europejską, zapowiedziała też, że rząd będzie z najwyższą uwagą śledził dane ekonomiczne w najbliższych miesiącach.

Na ich podstawie zostanie wypracowana nowa polityka fiskalna, która pozwoli następnie chronić brytyjską gospodarkę - zaznaczyła. - Przed mym jesiennym expose będziemy mieć więcej wskaźników, co sprawi, że obraz całości będzie pełniejszy- dodała.

Premier May będzie towarzyszyć na szczycie G20 prezes Bank of England Mark Carney, który wprowadził w ostatnim miesiącu cały szereg mechanizmów monetarnych mających stymulować wzrost gospodarczy i odsunięcie groźby wyhamowania, oraz Philip Hammond, minister finansów.

Agencja Reutera przypomina, że funt umocnił się w czwartek po lepszych danych nt. produkcji w Wlk. Brytanii.

Tagi: świat, wielka brytania, gospodarka, rząd, dyplomacja, organizacje, pap, brexit, g20, ue, wiadomości, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-09-2016

jejqOby jak najgorzej się im to odbiło. Zdrajcy i rasisci.

04-09-2016

JanTo bedzie small Britain !! Smierc Polaka wyjdzie im bokiem. Imperium skonczylo sie forever !!!!!

04-09-2016

AutorioA ile hajsu u zdrajcow i rasistow juz zarobiles?

Rozwiń komentarze (5)