Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rząd chce śledzić TIR-y. Zamierza uzyskać dodatkowe 100 mld zł

73
Podziel się

- Rząd chce za pomocą satelitów śledzić ciężarówki z paliwami, alkoholem i tytoniem. Ma to zapewnić w ciągu dekady ponad 100 mld zł wpływów do budżetu - informuje "Gazeta Wyborcza".

Rząd chce śledzić TIR-y. Zamierza uzyskać dodatkowe 100 mld zł
(Shutterstock/stocktributor)
bDKpDVKJ

Resort finansów w błyskawicznym tempie forsuje kolejną ustawę, która uszczelni system podatkowy i ujawni przedsiębiorców unikających płacenia podatku VAT. To bowiem w Polsce prawdziwa plaga. Zdaniem ekspertów z firmy doradczej PwC, tylko w 2014 r. z powodu nieuiszczenia należnego podatku budżet państwa stracił ok. 50 mld zł.

W styczniu 2017 r. ma wejść w życie ustawa o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów. Na zgłaszanie uwag resort finansów dał czas zaledwie do wtorku.

Według projektu firmy transportowe i kierowcy będą zobowiązani rejestrować przewozy paliw, alkoholu i tytoniu w specjalnym systemie elektronicznym. A od połowy przyszłego roku trasę przejazdu takiej ciężarówki służby podatkowe, celne i policja będą mogły śledzić za pomocą lokalizatorów korzystających z nawigacji satelitarnej GPS i telefonii komórkowej.

bDKpDVKL
bDKpDVLm
Źródło:
KOMENTARZE
(73)
podatnik
4 lata temu
Jeżeli ja płacę VAT, a cwaniaczek, który bierze ode mnie te pieniądze, nie przekazuje ich do budżetu państwa, w pierwszej kolejności okrada mnie, dlatego takim powinno się publicznie ucinać dłonie.
olin
4 lata temu
I bardzo dobrze , gdyż złodziejstwo lepiej się rozijało i robiło konkurencję firmom które uczciwie płacili podatki .A winni za taki stan rzeczy byli politycy bo oni brali w tym udział poprzez podstawionych ludzi którym doradzali jak okradać nasze państwo.
Marcos
4 lata temu
Ja place podatki.to i zlodzieje niech placa i tu rzad ma racie PO -- przez 8 lat to robila.
bDKpDVLn
przedsiębiorc...
4 lata temu
Jeśli to walka z wyłudzeniami VAT i Akcyzy szczególny przy obrocie papierosami ,alkoholem i paliwami to ZDECYDOWANIE TAK.....................
Patkkoo
4 lata temu
Nie miejcie pretensji do rządu. Jednym z głównych podatków wpływających do kasy rządowej jest podatek vat, którego co roku wyłudzane są miliardy złotych, czyli jesteśmy okradani wszyscy, a Ci którzy go wyłudzają, piją szampany i jedzą ośmiorniczki na nasz koszt :)
...
Następna strona