Notowania

gospodarka
14.11.2016 04:44

Rząd chce śledzić TIR-y. Zamierza uzyskać dodatkowe 100 mld zł

- Rząd chce za pomocą satelitów śledzić ciężarówki z paliwami, alkoholem i tytoniem. Ma to zapewnić w ciągu dekady ponad 100 mld zł wpływów do budżetu - informuje "Gazeta Wyborcza".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock/stocktributor)

Resort finansów w błyskawicznym tempie forsuje kolejną ustawę, która uszczelni system podatkowy i ujawni przedsiębiorców unikających płacenia podatku VAT. To bowiem w Polsce prawdziwa plaga. Zdaniem ekspertów z firmy doradczej PwC, tylko w 2014 r. z powodu nieuiszczenia należnego podatku budżet państwa stracił ok. 50 mld zł.

W styczniu 2017 r. ma wejść w życie ustawa o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów. Na zgłaszanie uwag resort finansów dał czas zaledwie do wtorku.

Według projektu firmy transportowe i kierowcy będą zobowiązani rejestrować przewozy paliw, alkoholu i tytoniu w specjalnym systemie elektronicznym. A od połowy przyszłego roku trasę przejazdu takiej ciężarówki służby podatkowe, celne i policja będą mogły śledzić za pomocą lokalizatorów korzystających z nawigacji satelitarnej GPS i telefonii komórkowej.

Tagi: gospodarka, informatyka, transport, budżet, pap, przegląd prasy, wiadomości, podatki, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-11-2016

EyeI prawidłowo!!!! Styka już tych wałków POpapranców!!!

14-11-2016

Ostatni sortA czego ta PisLamska swołocz nie chce śledzić? Niedługo mrówki i karaluchy będa chipem łazić, a w mrowiskach zainstalują kamerki.

14-11-2016

podatnikJeżeli ja płacę VAT, a cwaniaczek, który bierze ode mnie te pieniądze, nie przekazuje ich do budżetu państwa, w pierwszej kolejności okrada mnie, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (73)