Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

To koniec wojny w Libii? Kaddafi za planem pokojowym

0
Podziel się:

Libijski dyktator przyjął warunki porozumienia z rebeliantami, przedstawione mu przez Unię Afrykańską.

To koniec wojny w Libii? Kaddafi za planem pokojowym
(PAP/EPA)

**Muammar Kaddafi zaakceptował przedstawiony mu przez Unię Afrykańską plan pokojowy w sprawie zakończenia wojny domowej w Libii - poinformował rano Ramtane Lamamra, komisarz Unii Afrykańskiej ds. Pokoju i Bezpieczeństwa.

Jak powiedział Lamamra na konferencji prasowej w Trypolisie, plan przewiduje natychmiastowe zawieszenie broni, otwarcie korytarzy dla pomocy humanitarnej i podjęcie rozmów przez strony konfliktu.

Poinformował on także, że w rozmowie delegacji Unii Afrykańskiej z Kaddafim poruszona została kwestia jego ustąpienia. Lamamra nie chciał jednak nic więcej na ten temat powiedzieć. Stwierdził tylko, że Kadafi jest gotowy rozmawiać o tym z opozycją. - _ Libijski naród sam musi dokonać wyboru swego przywódcy _ - dodał Lamamra.

Zobacz także: ZOBACZ RELACJĘ Z TRYPOLISU (AL Jazeera, ang):

Przedstawiciel libijskich powstańców w Wielkiej Brytanii powiedział stacji BBC, że afrykański plan pokojowy zostanie dokładnie przeanalizowany. Wykluczył jednak możliwość pozostanie Kaddafiego lub któregoś z jego synów przy władzy.

Delegacja Unii Afrykańskiej, w której skład wchodzą prezydenci RPA, Mali, Mauretanii, Konga oraz przedstawiciel prezydenta Ugandy, w niedzielę prowadziła rozmowy w Trypolisie, a w poniedziałek oczekiwana jest w Bengazi, bastionie powstańców, gdzie spotka się z przywódcami opozycji.

Powstańcy dotychczas odrzucali jakikolwiek plan pokojowy zakładający pozostanie przy władzy Kaddafiego albo jego synów. Walki wciąż trwają.

Zobacz także: ZOBACZ RELACJĘ Z ALDŻABIJI (Al Jazeera, ang):

Unia Afrykańska już od kilku tygodni zabiega o zakończenie wojny w Libii, jednak w przeciwieństwie do powstańców i Zachodu nie domaga się ustąpienia Kaddafiego i jego wyjazdu wraz z rodziną z kraju.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/147/t137107.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/libia;sily;rzadowe;zabily;powstancow,66,0,809538.html) Libia: Siły rządowe zabiły powstańców Co najmniej 30 powstańców zginęło w ataku sił rządowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/242/t80882.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kadafi;po;kilku;dniach;pojawil;sie;publicznie,179,0,809395.html) Kadafi po kilku dniach pojawił się publicznie Muammar Kadafi odwiedził szkołę w Trypolisie. TV pokazała go wśród uczniów skandujących antyzachodnie slogany.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/148/t137108.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;libii;znowu;ciezkie;walki;o;misrate,137,0,809097.html) W Libii znowu ciężkie walki o Misratę Według rzecznika rebeliantów 5 mieszkańców miasta, w tym 2 dzieci, zginęło, a 10 zostało rannych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)