Notowania

polskie drogi
20.01.2011 18:28

"To nie koniec inwestycji w drogi." Rząd się tłumaczy

Opozycja zarzuciła resortowi Grabarczyka oszwabianie PKP i nieudolność w zarządzaniu pieniędzmi. W czasie debaty sejmowej nie wsparło go też koalicyjne PSL.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Radosław Stępień, wiceminister w resorcie kierowanym przez Cezarego Grabarczyka (na zdjęciu) przekonywał w Sejmie, że próbuje ratować niektóre inwestycje drogowe przesuwając unijne fundusze zarezerwowane na finansowanie kolei. Środki te i tak nie zostałyby wydane, a wtedy Polska musiałaby je zwrócić do Brukseli.

O przedstawienie informacji o rządowym planie ograniczenia budowy dróg i autostrad wniósł klub Prawa i Sprawiedliwości. Poseł Andrzej Adamczyk zarzucał resortowi, że nie umie zarządzać pieniędzmi.

_ - Czy to jest tak, że dzisiaj oszwabiamy Polskie Koleje Państwowe z kolejnych pieniędzy na inwestycje, i aby ratować twarz przenosimy środki na inwestycje drogowe? To przelewanie nieudolności w nieudolność _ - mówił poseł PiS.

Źródło: PKP SA

Wiceminister Radosław Stępień przekonywał, że ograniczenia w planie budowy dróg podyktowane są troską o stan finansów publicznych. Jeśli nie będzie pieniędzy to i tak żadne drogi nie powstaną - przekonywał. Opozycji zarzucał wprowadzanie opinii publicznej w błąd. _ - To nie koniec inwestycji _ - bronił planów resortu wiceminister.

Stępień nie mógł liczyć na wsparcie posłów koalicyjnego PSL-u. Franciszek Stefaniuk do obietnic wiceministra podchodził sceptycznie.

- _ W terenie mówią do nas: wasz, koalicyjny minister dawał gwarancje na budowę nowej drogi. Jak my mamy w tej chwili twarzą świecić? _ - dramatycznie pytał poseł.

Tadeusz Iwiński z SLD przypomniał, że jeszcze przed wyborami samorządowymi rząd zapewniał, iż cięć w inwestycjach drogowych nie będzie. To, co się stało następnego dnia po wyborach - pytał polityk. Iwiński dodał, że wiceminister Stępień zachowywał się podczas debaty buńczucznie.

POSŁUCHAJ POSŁA IWIŃSKIEGO:

_ - Pan się dotąd dał poznać jako wybitny specjalista od jazdy na rowerze po przegraniu zakładu w sprawie budowy dróg _ - ironizował Iwiński.

W grudniu resort infrastruktury anulował aż 45 przetargów na budowę dróg w całym kraju.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/37/t123685.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/pis;pietnuje;rzad;za;bezradnosc;wobec;ataku;zimy,234,0,726506.html) PiS piętnuje rząd za bezradność wobec ataku zimy Błaszczak: To Donald Tusk odpowiada za tysiące kierowców, którzy utknęli w zaspach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/86/t20054.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/priorytetem;rzadu;beda;autostrady,75,0,744011.html) Priorytetem rządu będą autostrady _ - Polacy czekali na nie 20 lat _ - mówi minister infrastruktury Cezary Grabarczyk. Program budowy dróg ustalony będzie w styczniu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/t109548.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wiceminister;pokonal;na;rowerze;ponad;200;km,240,0,666608.html) Wiceminister pokonał na rowerze ponad 200 km W ten sposób wypełnił zobowiązanie sprzed kilku miesięcy.
Tagi: polskie drogi, drogi, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz