Notowania

kolej
24.06.2010 06:24

Tory na sprzedaż, rząd zarobi 1,5 mld funtów

Linia szybkiej kolei z Londynu do Falkestone ma 109 kilometrów długości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Oxyman/CC/Wikipedia)

Jeżdżą po niej pociągi ze stacji London St Pancras do Falkestone i zatrzymują się m.in. na stacjach: Stratford, Ebbsfleet i Ashford in Kent. Kursują tam także pociagi Eurostar do Paryża - czytamy w serwisie internetowym BBC.

Według informacji brytyjskiego serwisu sprzedaż może przynieść 1,5 mld funtów i przyczynić się do tego, że z torów korzystać będzie większa liczba przewoźników.

Budowa linii znanej jako HS1 kosztowała 5 mld funtów. W tej chwili jej właścicielem jest London and Contintental Railways kontrolowana przez brytyjski departament transportu.

Zobacz prezentację linii HS1:

Nowy właściciel stanie się właścicielem linii i otrzyma koncesję na 30 lat korzystania z niej oraz stacji. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży mają się przyczynić do realizacji planu oszczędności, mających pozwolić na redukcję długu publicznego.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Brytyjscy kolejarze bliżej decyzji o strajku ]( http://manager.money.pl/news/artykul/brytyjscy;kolejarze;blizej;decyzji;o;strajku,150,0,600982.html )
* [ 20 tys. osób protestowało przeciwko szybkim pociągom ]( http://news.money.pl/artykul/20;tys;osob;protestowalo;przeciwko;szybkim;pociagom,209,0,580049.html )
*
Tagi: kolej, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz