Notowania

lotto
05.03.2015 12:51

Totalizator Sportowy notuje rekordowe wyniki sprzedaży

Spółka chwali się, że jest liderem w Europie pod względem tempa wzrostu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Obrót właściciela Lotto wyniósł ponad miliard euro. Same dotacje od gier przekazane na polski sport i kulturę wyniosła ponad 770 milionów złotych.

- _ Wzrost sprzedaży rok do roku na poziomie przekraczającym 6,9 proc. jest jednym z najlepszych, być może nawet najlepszym, wśród wszystkich europejskich firm loteryjnych _ - podaje w komunikacie prasowym Totalizator Sportowy.

Monopolista gier liczbowych w Polsce wylicza też pobicie kolejnych rekordów: sprzedaż produktów sięgnęła 3 mld 489 mln zł, na loterie pieniężne (zdrapki i Kaskadę) wydaliśmy 680 mln zł, a TS ma najwyższą w historii liczbę punktów - 14 346. Kolektur przybyło bo, firma podpisała umowy m.in. z Lotosem czy siecią sklepów Ledi. Dodatkowo TS stawia automaty o nazwie LVM, w których każdy może samodzielnie puścić kupon.

In minus trzeba zapisać spadek sprzedaży samej gry liczbowej Lotto. W 2014 roku w kolekturach zostawiliśmy 1,33 mld zł, to o niecałe 50 mln zł mniej niż rok wcześniej. Totalizator tłumaczy, że miała na to wpływ niewielka liczba kumulacji. Tych największych powyżej 15 mln zł było zaledwie pięć, podczas gdy jeszcze w 2013 dziewięć.

TS od lat podkreśla, że próbuje dywersyfikować swoje przychody właśnie ze względu na _ losowość _ kumulacji. Wydaje się, że ta strategia przynosi rezultaty. Na pozostałych polach firma zanotowała bowiem spore zwyżki przychodów. Na przykład sprzedaż Keno skoczyła o kilkadziesiąt procent do 193 mln zł, a zdrapek o 25 proc. do 560 mln zł.

Firma chwali się, że ogólny wzrost sprzedaży przełożył się na większe wpływy do dotowanych funduszy. I tak na kulturę przeznaczono 154 mln zł, na sport 593 mln zł, a na fundusz rozwiązywania problemów hazardowych 23 mln zł. W sumie dotacje sięgnęły 770 mln zł.

Totalizator Sportowy na razie nie ujawnia jaki zanotował zysk. Dane te ujawnione zostaną przez audytora zapewne za około miesiąc. W zeszłym roku spółka zarobiła netto 250 mln zł.

Przychody TS mogą jeszcze wzrosnąć. Sejm zajął się właśnie nowelizacją ustawy hazardowej. Posłowie chcą umożliwić wejście monopoliście do internetu. Według informacji do jakich dotarł portal Biztok.pl zmiana prawa ma nastąpić jeszcze w tej kadencji Sejmu. Dzięki temu pierwsze e-losy mogłyby zostać wysłane jeszcze w tym roku.

Totalizator podkreśla, że pod względem technologicznym oni są gotowi już od dłuższego czasu na sprzedaż w internecie. Na razie brakuje im tylko i wyłącznie zmiany obowiązującego w Polsce prawa.

Tagi: lotto, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz