Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Totalizator Sportowy otwiera salony gier. Wiemy, kiedy będą dostępne dla graczy

Totalizator Sportowy otwiera salony gier. Wiemy, kiedy będą dostępne dla graczy

Totalizator Sportowy Fot. Totalizator Sportowy
Totalizator Sportowy
Pierwsze kilkadziesiąt salonów gier z automatami w całości kontrolowanymi przez państwo będzie uruchomionych już w tym roku. Lokalizacja? Wiadomo, że jeden z pierwszych powstanie w Warszawie.

Nielegalne salony gier to zmora polskich miast i miasteczek ostatnich lat. Automaty, w których można było wygrać, ale częściej stracić w niekontrolowany przez nikogo sposób tysiące złotych, pojawiały się w niemal każdym pustostanie. Nielegalny proceder zdołano opanować dopiero w 2016 roku, gdy zdelegalizowano rynek pokątnie stawianych maszyn.

To nie oznacza jednak, że Polacy zrezygnowali z hazardu. Tylko w ub. roku Służba Celna zlikwidowała 24 tysiące nielegalnych automatów, co pokazuje, że walka z tym zjawiskiem jest bardzo trudna.

Totalizator wkracza na rynek automatów

Rynek może ucywilizować budowa sieci salonów gier, które będą kontrolowane przez państwo, a dokładniej przez Totalizator Sportowy.

TS wprowadza gry na automatach w oparciu o znowelizowaną Ustawę o grach hazardowych, realizując tym samym monopol państwa w tym zakresie

Zgodnie z zapowiedziami już w czerwcu otwarte zostaną pierwsze salony gier. W 2018 roku ma być ich 50. Salony powstaną w całej Polsce, ale nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że jeden z pierwszych powstanie m.in. w Warszawie.

W sumie stanie w nich 1220 automatów. Część nich została stworzona w Warszawskich Zakładach Łączności, pozostałe pozyskano od firm zagranicznych. W ubiegłym tygodniu zamówiono np. 300 automatów marki Merkur Gaming, produkowanych przez jednego ze światowych liderów w branży.

Jak zagrać na państwowym automacie

Salony powstają w miejscach, w których do tej pory nie były lokalizowane salony gier – w ostatnich pięciu latach. Wszystkie objęte będą monitoringiem i ochroną. Godziny otwarcia? Nie będą to miejsca dostępne całą dobę. Otwierane mają być do od popołudnia do później nocy. W jednym takim lokalu mają pracować minimum dwie osoby. W salonach nie będzie można również reklamować instytucji finansowych.

Kto i na jakich zasadach będzie mógł grać na automatach Totalizatora Sportowego?

Każdy gracz przed wejściem do salonu będzie musiał zarejestrować się w systemie informatycznym prowadzonym we współpracy Totalizatora z firmą Exatel.

Środki do gry będą wpłacane w salonie na specjalną kartę prepaidową. Tam też będą przekazywane pieniądze, które będzie można wygrać podczas gry. Wygrana będzie do odbioru w gotówce – w salonie.

To będzie bezpieczna rozrywka

Rozrywka na automatach w salonach gier w Polsce stanie się bezpieczna. Gry będą prowadzone w oparciu o przejrzyste zasady na certyfikowanych maszynach, a gwarancje właściwego działania usługi zapewni centralny system informatyczny, do którego podłączone będą urządzenia należące do Totalizatora Sportowego. Automaty oraz system informatyczny będą zabezpieczone przed niepowołaną ingerencją, a gracze chronieni zgodnie z najwyższymi standardami – zapewnia w komunikacie Totalizator Sportowy.

- Pilotaż, który będzie prowadzony do końca tego roku, ma pokazać, jakie gry cieszą się największym zainteresowaniem. Samych salonów gier będzie również więcej, jeśli będą cieszyć się powodzeniem – zapewnia Olgierd Cieślik, prezes zarządu Totalizatora Sportowego. - Docelowo, w ciągu 4-5 lat Totalizator Sportowy może wprowadzić na rynek nawet 38 tys. automatów.

Totalizator nie kupuje lokali, gdzie powstaną salony. Większość z nich jest wynajmowana. W tych najmniejszych staną 3 automaty, w największych będzie to nawet kilkadziesiąt maszyn.

Inwestycja w salony gier jest kosztowna, bo urządzenie jednego lokalu - wraz z samymi urządzeniami i niezbędną infrastrukturą kosztuje 1,1 mln zł.

Prezes Cieślik szacuje, że inwestycja zacznie zwracać się mniej więcej w rok po uruchomieniu programu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

hazard, automaty, totalizator sportowy
Czytaj także
Polecane galerie
mi to lotto
2018-05-30 15:12
zlodzieje dalej szukaja jak zarznac kase od ludzi !!!
Kirk
2018-05-29 15:23
To taki podatek od uzaleznienia. Zamiast ich leczyć to im podkładają świnie
Jarek
2018-05-29 15:19
Państwo polskie dba o swoich obywateli ale szkoda że nie tam gdzie powinno. Zapewnia rozrywkę, alkohol i papierosy na kazdym rogu ulicy. Jednocześnie nie potrafi zapewnić odpowiedniej opieki lekarskiej. Zdrowy rozsądek rządzących przegrywa znów z czynnikiem ekonomicznym.
Pokaż wszystkie komentarze (22)