Notowania

wiadomości
07.03.2010 15:02

Totalizator Sportowy szykuje przetarg na operatora gier

Umowa z obecnym, G-TECH, wygasa w listopadzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Obecnie usługi dla spółki w tym zakresie świadczy międzynarodowa firma G-TECH, jedna z największych na świecie w tej branży *- mówi prezes zarządu spółki Sławomir Dudziński.*_ _

_ - 30 listopada 2011 roku kończy się umowa między G-TECH a Totalizatorem Sportowym. Do tego czasu musimy mieć już wdrożony nowy system. 1 grudnia 2011 roku zamierzamy go uruchomić _ - podkreślił Dudziński. Ocenił, że do tej pory harmonogram prac dotyczący wyboru operatora dla TS jest realizowany terminowo.

Dudziński poinformował, że w połowie marca zostanie wybrana i zatwierdzona przez radę nadzorczą oraz zgromadzenie wspólników komisja przetargowa. - _ Pod koniec marca planujemy ogłosić postępowanie o udzielenie zamówienia na nowego operatora. Do 10 maja powinny trafić do spółki oferty, tak by pod koniec maja mogło dojść do negocjacji z potencjalnymi operatorami gier liczbowych i systemów towarzyszących _ - zaznaczył. Dodał, że w połowie czerwca spółka chce wybrać operatora.

Resort skarbu podał na początku lutego, że chce zwiększyć przejrzystość realizacji tego kluczowego dla spółki zadania. Zapowiedział wówczas, że uchwały zarządu Totalizatora Sportowego związane z poszczególnymi etapami przyszłego przetargu będą wymagały zgody ministra skarbu.
Prezes TS pytany, czy G-TECH ma szansę ponownie wygrać przetarg, powiedział: _ - Chcemy, żeby wszyscy istotni dostawcy tego typu usług wystartowali w tym przetargu. Wygra najlepszy _.

Dudziński zwrócił uwagę, że minister skarbu Aleksander Grad nadzoruje proces wyboru operatora w Totalizatorze Sportowym. - _ Wszystkie istotne decyzje podejmowane przez zarząd w ramach tego projektu są zatwierdzane przez zgromadzenie wspólników. Cały proces nadzoruje minister Grad _ - podkreślił._ _

_ - Decyzją zgromadzenia wspólników ten projekt będzie prowadzony w sposób bardzo otwarty i precyzyjny. Opinia publiczna będzie miała dostęp do wszystkich istotnych wydarzeń związanych z kolejnymi krokami podejmowanymi przez zarząd w tej sprawie _ - dodał.

Totalizator Sportowy jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa. Realizuje monopol państwa w zakresie gier liczbowych i loterii pieniężnych.
Resort skarbu informował, że umowa z potencjalnym operatorem nie będzie objęta klauzulą poufności. Spółka będzie musiała przedstawiać ministrowi skarbu dwa razy w miesiącu raporty z przebiegu prowadzonego postępowania.

Ponadto Totalizator Sportowy będzie musiał wystąpić o opinię do ministra finansów przed zawarciem ostatecznej umowy.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ **Lotto** znów obiecuje, że zbliżają się kumulacje ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/lotto;znow;obiecuje;ze;zblizaja;sie;kumulacje,17,0,595985.html )
* [ Gracze **Lotto** sfinansują leczenie hazardzistów ]( http://manager.money.pl/news/artykul/gracze;lotto;sfinansuja;leczenie;hazardzistow,0,0,558848.html )
* [ Nikt nie chce losowań **Lotto** ]( http://manager.money.pl/news/artykul/nikt;nie;chce;losowan;lotto,58,0,546618.html )
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz