Notowania

toyota
02.10.2008 15:39

Toyota inwestuje w Polsce

Kilkadziesiąt milionów euro zainwestuje japońska Toyota w Nowogrodźcu koło Bolesławca na Dolnym Śląsku

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

To juz kolejna inwestycja Toyoty na Dolnym Śląsku. Kosztem 30 milionów euro w Nowogrodźcu powstanie zakład specjalizujący się w produkcji elementów wyposażenia wnętrz samochodowych. W nowej fabryce prace znajdzie 440 osób. Firma będzie dostarczać produkty z fabryki do montowni siedzeń samochodowych, należących do grupy Toyota. _ Będą to ramy oraz pokrycia siedzeń samochodowych _ - poinformował prezes Kamiennogórskiej Strefy Ekonomicznej Szymon Madera.

Produkcja ma ruszyć w Nowogrodźcu w 2011 roku. Do tej pory w powiecie bolesławickim nie było dużych inwestycji. Dwie znaczące firmy zrezygnowały z budowy tam zakładów. To potentat szklarski - firma Pilkington, która miała powstać w wykrotach koło Nowogrodźca oraz JVC, które zrezygnowało z budowy fabryki w Bolesławcu.

ZOBACZ TAKZE:

* [ Galeria Toyoty  ]( http://moto.money.pl/galerie_aut/Toyota_m.html )

Za to Toyota posiada już na Dolnym Śląsku dwie fabryki - w Wałbrzychu i w Jelczu-Laskowicach. Produkuje tam pięciobiegowe skrzynie biegów oraz silniki Diesla. To tej pory japoński koncern zainwestował w Polsce 600 mln EUR i zatrudnił trzy tysiące osób.

Tagi: toyota, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz