Notowania

toyota
02.08.2012 15:53

Toyota wzywa na kontrolę. 1,5 mln aut może mieć problem

Japoński koncern motoryzacyjny wzywa na kontrolę do swoich warsztatów 1,5 mln aut, by sprawdzić poprzeczny drążek kierownicy przy tylnej osi pojazdu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Toyota/Materiały prasowe)

Japoński koncern motoryzacyjny Toyota wzywa na kontrolę do swoich warsztatów 1,5 mln aut, by sprawdzić poprzeczny drążek kierownicy przy tylnej osi pojazdu. Akcja dotyczy samochodów terenowych RAV4, oraz modeli Avensis T27 i Auris D-CAT.

W Niemczech akcja dotyczy około 70 tys. samochodów, a w Stanach Zjednoczonych 778 tys. Właściciele aut otrzymają wkrótce zawiadomienia o terminie badania technicznego - informuje agencja dpa. Niesprawność sprawdzanej części może spowodować zmianę pozycji tylnego koła w stosunku do toru jazdy. W Europie nie doszło dotychczas do wypadków z tego powodu.

Jak podkreśla dpa, po wpadkach przed dwoma laty z przesuwającymi się dywanikami pod nogi, blokującymi się pedałami gazu oraz niesprawnymi hamulcami, Toyota w trosce o swój wizerunek reaguje na każdy sygnał o ewentualnych usterkach.

W minionych latach japoński producent skontrolował ponad 10 mln aut. Odbiło się to negatywnie na prestiżu firmy, a sprzedaż aut spadła. Toyota straciła w ubiegłym roku pierwsze miejsce na świecie pod względem liczby sprzedawanych samochodów. Dopiero w pierwszym półroczu tego roku japoński producent wyprzedził Opla i odzyskał pierwsze miejsce.

Czytaj więcej w Money.pl
Branża w górę. A japońscy giganci... Sprzedaż nowych aut w Stanach Zjednoczonych idzie w górę. Ale nie wszyscy potentaci partycypowali we wzrostach.
Sojusz gigantów motoryzacji. Zmieni rynek? Toyota i BMW zamierzają wspólnie pracować nad nowymi, ekologicznymi technologiami.
Kiedy szef może cię kontrolować GPS-em? Ukryty monitoring może być stosowany wyjątkowo, tylko wtedy, gdy nie jest możliwe osiągnięcie pożądanego celu za pomocą innych metod.
Tagi: toyota, motoryzacja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz