Notowania

wiadomości
19-09-2017 (10:06)

Kultowa marka sklepów z zabawkami ogłosiła upadłość. Ma prawie 5 mld dol. długów

W przyszłym roku firma miała spłacić 1,7 mld dol. zobowiązań i 400 mln dol. odsetek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mike Mozart/CC/Flickr)
W USA Toys'R'Us wystąpiła o ochronę przed bankructwem.

W USA Toys'R'Us wystąpiła o ochronę przed bankructwem. Wykorzystała do tego procedurę, która umożliwia restrukturyzację 5 mld długów. Podobne postępowanie firma zapowiedziała w spółce córce w Kanadzie.

Do problemów Toys'R'Us, podobnie jak do reszty branży detalicznej, przyczyniło się zdominowanie rynku przez Amazon. Większość sprzedaży przeniosła się bowiem do sieci.

Mimo upadłości, firma zapowiada, że jej sklepy na świecie nie będą likwidowane, a procedura restrukturyzacji długu pozwoli przetrwać marce – donosi CNN Money.

Jak podaje Bloomberg, producent zabawek ma w sumie 4,9 mld dol. długów. W przyszłym roku miał spłacić 1,7 mld dol. zobowiązań i 400 mln dol. odsetek.

Zabawki dla dzieci - pora przełamać stereotypy:

Firma zarejestrowana jest w New Jersey i w ramach sprzedaży detalicznej zatrudnia prawie 65 tys. pracowników na całym świecie.

Jak wynika z oświadczenia firmy, jej działalność poza Stanami Zjednoczonymi i Kanadą, łącznie w około 255 licencjonowanych sklepach i spółce joint venture w Azji, nie są objęte zgłoszeniem do ochrony przez bankructwem. Są bowiem odrębnymi podmiotami

Toys'R'Us ma około 1600 sklepów na całym świecie. Szesnaście z nich znajduje się w Polsce.

Tagi: wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-09-2017

Ciekawe cenyŚmieszne jest to, że w Lublinie zabawki Toys'R'Us w promocji -50% są w takiej samej cenie jak w innych sklepach te same zabawki bez promocji.

19-09-2017

AdamNie wiem według czyjej opinii i pod jakim względem to kultowa marka. Faktem jest, że poziom cenowy w sklepach 'tej kultowej marki' już dawno … Czytaj całość

19-09-2017

KasiaRozmawiałam kiedyś z pracownikiem tej firmy w Polsce. Mają tak wysokie ceny, że producenci grozili im wycofaniem swoich zabawek jeżeli ich nie obniżą. … Czytaj całość

Rozwiń komentarze ()

Wybrane dla Ciebie